Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Sereně Williamsové postup z 3. kola Wimbledonu neutekl

Londýn - Americká tenistka Serena Williamsová se stala první osmifinalistkou letošního Wimbledonu. Na kurt číslo dvě sice přišla o šest minut později, ale pak tradičně díky své síle nedala šanci Italce Robertě Vinciové a porazila ji 6:3 a 6:4. Vítězka Wimbledonu z let 2002 a 2003 byla přes zdržení daleko od skreče, protože časový limit je na grandslamu čtvrt hodiny. Skutečností bylo, že Williamsová čekala v šatně na eskortu, která by ji doprovodila do jižního cípu areálu All England Clubu. Kurt číslo dvě je vybudován v areálu Wimbledonu zcela nově a Williamsová je zvyklá většinou hrát na centrkurtu nebo jedničce.

Od začátku utkání pak Američanka diktovala tempo hry. Sice ztratila dvakrát servis, ale vyhrála i za pomoci deseti es a jen 12 nevynucených chyb. A její otec Richard si v hledišti pyšně fotil jubilejní dvoustou grandslamovou dvouhru své dcery. Serena má z těchto zápasů jasně pozitivní bilanci 172 výher a jen 28 porážek. Její příští soupeřkou bude slovenská tenistka Daniela Hantuchová, která vyřadila ve dvou setech japonskou veteránku Ai Sugijamaovou. 

Poprvé byla při turnaji zatažená střecha nad centrálním dvorcem, ale nikoli při hře. Pořadatelé ji zavřeli na noc ze čtvrtka na pátek kvůli dešti, ale na zápas Rogera Federera ji zase roztáhli.

Federer narazí na Söderlinga

A švýcarský favorit, útočící na šestý titul, si pod širým nebem poradil s Němcem Philippem Kohlschreiberem i se ztrátou sady. Přemožitele Čecha Iva Mináře druhý nasazený porazil 6:3, 6:2, 6:7 a 6:1. V duelu o postup do čtvrtfinále se Federer střetne se švédským hráčem Robinem Söderlingem, kterého zdolal ve finále antukového French Open. 

Zatímco dříve si diváci přáli, aby nepršelo a nepřišli o zápasy, na které stáli dlouhé fronty, aby získali vstupenky, letos je situace nová. Díky střeše si někteří dokonce přáli, aby se spustil déšť.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy