Lesní běh Říčany XCR

Senegal vykročil za obhajobou titulu suverénně, Gambii nasázel tři góly

Výkonem hodným úřadujících šampionů vstoupili fotbalisté Senegalu do Afrického poháru národů (AFCON), Gambii totiž deklasovali 3:0. Remízou 1:1 naopak otevřeli turnaj další favorité, konkrétně Alžírsko a Kamerun.

Fotbalisté Senegalu se radují z gólu
zdroj: ČTK / AP autor: Kim Price

Už ve 4. minutě poslal Senegal do vedení Pape Gueye a ve druhé půli se v přesilovce po vyloučení Ebrimy Adamse dvakrát trefil Lamine Camara.

základní sestavě Gambie nastoupil mimo jiné i obránce James Gomez z pražské Sparty, ostravský zadák Muhammed Sanneh zůstal mezi náhradníky. Ve skupině C se obě mužstva utkají ještě s Kamerunem a Guineou, jejichž vzájemné střetnutí skončilo 1:1.

Ve skupině D remizovalo Alžírsko v čele s kapitánem Riyadem Mahrezem s Angolou taktéž 1:1. V 18. minutě sice otevřel skóre Baghdad Bounedjah, ale Mabululu v 68. minutě proměnil penaltu a stanovil konečný výsledek. V dalších zápasech si oba týmy zahrají s Burkina Fasem a Mauritánií.