Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Šéf FIFA Blatter byl očištěn z podezření, že přehlížel korupci

Curych - Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA vyšetřující korupci očistila prezidenta Seppa Blattera. Kvůli podezření z uplácení naopak dočasně suspendovala jeho bývalého protikandidáta v nadcházejících volbách Mohameda bin Hammáma a viceprezidenta Jacka Warnera. Bin Hammám je podezřelý, že se v polovině května sešel s lídry konfederace pro Severní a Střední Ameriku CONCACAF v čele s Warnerem a snažil se je před volbou ovlivnit.

Dvaašedesátiletý Katařan, jenž stojí v čele asijského fotbalu, to popřel a zároveň obvinil Blattera, že o schůzce věděl, ale nic nepodnikl a možné uplácení nenahlásil.

"I kdybychom předpokládali, že mu (Blatterovi) o tom někdo řekl, nebylo jeho povinností cokoli hlásit. V tu chvíli nikdo pravidla neporušil," uvedl předseda etické komise Petrus Damaseb.

Kandidaturu na post prezidenta FIFA Bin Hammám stáhl jen pár hodin před dnešním zasedáním etické komise. Před volbou, která proběhne podle plánu ve středu, tak zůstal jediný kandidát - současný předseda Blatter, který je v čele FIFA od roku 1998.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor se Štěpánem Filípkem
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy