EURO 2024 Německo

Sedmnáctka otočila utkání se Srbskem a ovládla skupinu A

Čeští fotbalisté do 17 let zvládli i třetí utkání mistrovství Evropy proti Srbsku. Svěřenci Jiřího Žiláka dokázali otočit vývoj utkání na konečných 4:3. Postup ze skupiny A již měli jistý, ve vyřazovací části nastoupí proti Dánsku.

Sestřih utkání Česko – Srbsko

Čeští fotbalisté nastupovali do utkání již s jistotou postupu ze skupiny A. Svěřenci Jiřího Žiláka přehráli Kypr 5:0 a zápas s Ukrajinou zvládli 3:1.

Skóre proti Srbsku otevřel Vasilij Kostov. Lvíčata však hned vzápětí srovnala trefou Josefa Koláříka.

Úvodní poločas však na svou stranou otočilo Srbsko, když míč do sítě dostal Bogdan Kostič. V 64. minutě stav srovnal Karel Belžík, ale po dalším zásahu Srbů musela Lvíčata opět dotahovat.

Naději vykřesal opět Karel Belžík, který v 89. minutě překonal srbského gólmana. Čeští hráči pak dokázali soupeře přehrát a vítěznou tečku přidal Jakub Kolísek.

Česko - Srbsko 4:3 (1:2)

Branky: 64. z pen. a 89. Belžík, 8. Kolářík, 90.+3 Kolísek - 7. a 21. Kostov, 72. Cvetkovič.
Sestava Česka: Šilhavý - Beran (60. Kolísek), Krpálek (60. Slončík), Siegl, Řeháček - Čížek, Naskos (46. Panoš) - Kolářík, Belžík, Sosna (68. Penxa) - Nechvátal (82. Kvaček). Trenér: Žilák.