Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Se Srníčkem se přišli rozloučit bývalí spoluhráči i fanoušci

Ostrava - Fanoušci, spoluhráči i další známé fotbalové osobnosti se v Ostravě rozloučili s bývalým brankářem Pavlem Srníčkem, který minulé úterý zemřel ve věku 47 let. Před velkou obřadní síní ve Vítkovicích se shromáždily stovky lidí, aby vzdaly poslední hold gólmanovi, který v reprezentaci odchytal 49 zápasů. Po veřejném rozloučení se na neznámém místě uskuteční Srníčkův pohřeb ještě v úzkém rodinném kruhu.

Poslední rozloučení s Pavlem Srníčkem
zdroj: ČTK

Mezi známými tvářemi nechyběli Srníčkovi spoluhráči ze stříbrného týmu na mistrovství Evropy v roce 1996 - Petr Kouba, Ladislav Maier, Luboš Kubík, Radek Bejbl, Pavel Kuka, Miroslav Kadlec či Karel Poborský. Přišli i zástupci starší generace jako Zdeněk Nehoda, Luděk Mikloško či Václav Daněk a spousta hráčů všech generací Baníku Ostrava, v němž fotbalově dozrál a odkud vyrazil na své nejslavnější angažmá do Newcastlu.

"Je to něco hrozného. Člověk si uvědomí, jak je život pomíjivý, osud je někdy hrozně krutý. K Pavlovi patřil úsměv, jak to je na fotce u jeho rakve. Tak si ho budu pamatovat. Přišli jsme o velkého člověka i velkého sportovce," řekl Srníčkův spoluhráč z národního týmu i Ostravy Tomáš Galásek.

Poslední rozloučení s Pavlem Srníčkem
zdroj: ČTK

Srníček byl podle brankáře Sparty Davida Bičíka velkou osobností českého fotbalu. Důkazem bylo obrovské množství kondolencí z Anglie, kde Srníček zanechal stopu zejména v Newcastlu. "Myslím, že se s ním v Anglii rozloučili víc než v Česku. Měl v zahraničí velké jméno, nakonec jsme to viděli vždycky, když jsme někam přijeli na Evropskou ligu. Lovci autogramů za ním šli vždycky jako prvním," uvedl Bičík.

K Srníčkově rakvi na vítkovický hřbitov se přišly s květinami a věnci v rukou poklonit stovky, možná i tisíce lidí především z Ostravska, odkud bývalý gólman Newcastlu pocházel a kde na sebe i poprvé výrazně upozornil v dresu Baníku. V hojném počtu včetně hráčů dorazili ale i zástupci Sparty, kde jako trenér brankářů naposledy působil. Oba kluby se shodou okolností střetly začátkem prosince v posledním utkání Srníčkovy trenérské kariéry na stadionu, který leží vzdušnou čarou pouze pár desítek metrů od vítkovického hřbitova.

"Byl to tak velký profesionál a bezproblémový kluk, že s ním žádný průšvih ani nebyl. Zůstanou mi na něj opravdu jen ty pozitivní vzpomínky," řekl Poborský.

Příjezd ohlásila i delegace z anglického Newcastlu, kde Srníček prožil nejlepší léta své kariéry a kde na něj v minulém týdnu při zápasech hodně vzpomínali. Legendární kanonýr a Srníčkův spoluhráč z Newcastlu Alan Shearer na poslední chvíli údajně přílet zrušil, ale v doprovodu bývalého brankářova manažera Steva Wraitha na poslední rozloučení přicestovali brankář Steve Harper, bývalý Srníčkův brankářský parťák z Newcastlu, nebo obránce Steve Howey.

Srníček zemřel poté, co ho při běhu v rodném Starém Bohumíně postihla zástava srdce. Po devíti dnech v umělém spánku byl někdejší fotbalový reprezentant odpojen od přístrojů, protože vyšetření ukázala, že jeho mozek byl nevratně poškozen.

Je nám líto, video expirovalo.
V Ostravě se lidé naposledy rozloučili s Pavlem Srníčkem
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy