Následuje
SP Německo

Schváleno: Česko se bude ucházet o fotbalové ME 2020

Praha - Výkonný výbor fotbalové asocice schválil záměr ucházet se o spolupořádání fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020. Přihlášku na UEFA podá Česko do 12. září s tím, že má zájem být jedním z 13 hostitelů turnaje. Do dubna pak musí FAČR připravit podrobnou kandidaturu.

Fotbal
zdroj: ČTK autor: Veis David

"Do 12. září musíme na UEFA uplatnit zájem a výkonný výbor odsouhlasil, abychom tak učinili. Jakmile se nyní přihlásíme, tak do 25. dubna musíme odevzdat konkrétní podklady," uvedl generální sekretář Rudolf Řepka. Česká republika bude už v roce 2015 hostit mistrovství Evropy jednadvacítek.

Aby měla česká kandidatura na ME 2020 naději na úspěch, je potřeba moderní stadion minimálně pro 30 tisíc míst. Ten ale v republice není. "Stadion potřebujeme, zřejmě to bude lokalita Prahy, ale přesnější řešení si zatím necháme pro sebe. Do dubna je ještě dost času a nechává nám to prostor, abychom mohli kandidaturu připravit tak, aby byla úspěšná," řekl Řepka.

Předseda FAČR Miroslav Pelta už dříve uvedl, že spolupořadatelství Česka by bylo možné jen v součinnosti se státem. "Musíme si říci, jestli je projekt nového stadionu ufinancovatelný. Ale opravdu nejprve musíme začít u státu, jestli existuje nějaká vůle a síla. Bez garance a podpory státu nemůžeme říkat, co by bylo dobré," řekl loni v prosinci.

Stadion by mohl vyrůst v Praze na Strahově. FAČR totiž získala pozemky včetně stadionu Evžena Rošického, stadionu Přátelství a hotelu Coubertin převodem majetku od ČSTV za 129 milionů korun.

Zatopené kluby dostanou zhruba šest milionů korun

Vedení FAČR se rovněž zabývalo rozdělováním peněz klubům postiženým povodněmi. Rozdělilo je do tří kategorií, přičemž nejméně postižené kluby dostanou peníze z nadačního fondu reprezentace (zhruba 2 miliony korun). Na středně postižené kluby půjde 150 tisíc eur (asi 3,9 milionu korun) z dotací UEFA.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy