Následuje
Branky, body, vteřiny

Scholes: Za rekordní částku chcete hráče jako Messi a Ronaldo. To Pogba není

Manchester – Zdá se, že ve fotbalovém světě brzy padne přestupní rekord. Manchester United je stále blíže zisku Paula Pogby, za kterého Juventus žádá astronomických 100 milionů liber. Bývalý hráč anglického celku Paul Scholes však s tak vysokou částkou za francouzského reprezentanta nesouhlasí. Podle něj hvězda italského mistra nemá cenu ani jako doposud nejdražší hráč Gareth Bale.

Paul Pogba
zdroj: imago sportfotodienst

Manchester United po loňském nevydařeném ročníku, po němž na lavičku usedl José Mourinho, se snaží vrátit zpátky na výsluní. Během léta tak začal investovat do nových hráčů. K dvacetinásobnému anglickému mistrovi už zamířili postupně Eric Bailly, Henrich Mchitarjan a Zlatan Ibrahimovic. Největší přestupní bomba v podání Rudých ďáblů by ale teprve měla vybuchnout.

Portugalský stratég by rád tým doplnil o třiadvacetiletého Pogbu, jenž se v Juventusu vypracoval v klíčovou postavu italského celku a jednu z největších hvězd italského fotbalu. Dvacetinásobný anglický mistr bude však muset sáhnout hluboko do kapsy. Cena francouzského reprezentanta je údajně 100 milionů liber (3,7 miliard korun), čímž by překonal rekord Realu Madrid, jenž za 86 milionů koupil Garetha Balea.

To se ovšem příliš nelíbí bývalému hráči týmu Paulu Scholesovi. Legenda United totiž nevěří, že Pogba má až takovou hodnotu. Dokonce si nemyslí, že je hráč na stejné úrovni jako Bale. "Podle mě Pogba 86 milionů liber nestojí. Za takové peníze chcete získat někoho, jako je Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi, kteří nasází za sezonu 50 gólů. A Pogba takovou hodnotu určitě nemá," řekla jedna z klíčových postav éry sira Alexe Fergusona.

Právě pod vedením legendárního manažera United si Scholes s Pogbou zahrál. Vytáhlý francouzský záložník totiž jako mladík v Manchesteru působil, ale v roce 2012 nakonec zadarmo zamířil na Apeninský poloostrov.

"Už když byl v Manchesteru, tak bylo znát, že je to talentovaný mladý hráč. Poznal jsem, jak je dobrý. Za A-tým nastoupil však pouze jednou nebo dvakrát a co si pomatuji, tak chtěl od klubu příliš mnoho peněz," vzpomíná na důvod Pogbova odchodu Scholes.

"Na hráče, který nehrál pořádně za první tým, za první tým žádal moc. Samozřejmě za tu dobu udělal velký pokrok. Ale potřebuje se ještě zlepšit, pokud má být hráč za 86 milionů liber," dodal Scholes.

Nad Pogbovou cenou se podivují i jiní. Francouzský záložník sice v italské lize dlouhodobě podává výborné výkony a stal se klíčovou postavou Juventusu při mistrovských jízdách. Na nedávném mistrovství Evropy ve Francie však až na pár momentů nikterak nezářil, což vzbuzuje pochyby, jak by se vyrovnal s mnohem kvalitnější Premier League.

Sir Alex Ferguson a Paul Scholes
zdroj: Getty Images autor: ohn Peters

Moggi: Prodal bych Pogbu co nejrychleji

Za přestřelenou považuje sumu 100 milionů i bývalý kontroverzní šéf Juventusu Luciano Moggi, jenž vedení týmu doporučuje svou hvězdu okamžitě prodat a získané finance použít na nákup opory Neapole Gonzala Higuaína, o jehož přesunu do Turína se spekuluje čím dál častěji.

"Na místě Juventusu bych v této situaci vůbec neváhal. Prodal bych ho co nejrychleji a potom šel rovnou podepsat Higuaína," prohlásil Moggi s tím, že vidí i ideální náhradu, která by stála pouze 8 milionů liber. "Na Pogbovo místo bych přivedl Herreru z Porta. Rozdíl by nikdo nepoznal," dodal.

Jak to s Pogbou dopadne, napoví až nejbližší dny a týdny. Jisté však je, že pokud francouzský záložník skutečně za rekordní částku přestoupí, bude muset spoustě lidí dokázat, že Manchester nevyhodil peníze oknem.

Zdroj
Guardian

Hlavní zprávy