Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Schick netrénuje s Leverkusenem, nad startem v baráži se vznáší otazník

Druhý nejlepší bundesligový střelec Patrik Schick ještě po zranění lýtka ani jednou netrénoval s týmem Leverkusenu. Podle kouče Bayeru Gerarda Seoaneho zatím nepřichází v úvahu start reprezentačního útočníka v nedělním utkání ve Wolfsburgu. Tím se rovněž snižuje šance, že pražský rodák nastoupí proti Švédsku ve čtvrtečním semifinále play-off o postup na mistrovství světa.

Schick utrpěl 18. února v ligovém duelu v Mohuči trhlinu v levém lýtkovém svalu a od té doby nehraje. Začátkem minulého týdne nadějné vyšetření sonografie neukázalo ani náznak ruptury v lýtku a lékaři dali šestadvacetiletému kanonýrovi zelenou k návratu na hřiště.

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý na úterní tiskové konferenci uvedl, že věří, že klíčový reprezentant bude po zranění k dispozici pro semifinále baráže ve Švédsku a případné finále v Polsku.

Poslední zprávy z Leverkusenu však příliš optimistické nejsou. "Patrik je v rehabilitačním tréninku a ještě neabsolvoval žádný trénink s týmem. Stresy v individuálním tréninku jsou jiné než v týmovém. Pro Wolfsburg zatím nepřichází v úvahu," řekl Seoane.

Druhý nejlepší bundesligový střelec chyběl ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy proti Bergamu a zřejmě vynechá i duel s Wolfsburgem. V médiích se objevila spekulace, že pokud Schick nenaskočí ani do jednoho z těchto dvou soutěžních zápasů, Leverkusen ho na reprezentační sraz nepustí. Takovou dohodu však vyloučil Šilhavý.

"Nemluvil jsem s nikým, že by tohle byla podmínka, také jsem to četl v médiích. Dovedu si představit, že když hráč nemůže nastoupit v neděli a v pondělí je sraz, asi by se spojili lékaři. Mám z toho dobrý pocit. Patrik je natěšený a věří, že bude k dispozici," konstatoval šedesátiletý kouč v úterý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články