Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Schick a AS? V reprezentaci je to jiný hráč – sebevědomý a motivovaný, rýpl si kouč Ranieri

Stále to není ono. Patrik Schick sice v závěru prvního poločasu utkání s Neapolí vybojoval pro AS Řím penaltu, ale když v 63. minutě střídal, domácí fanoušci pískali. Po prohře 1:4 ho nepochválil ani trenér Claudio Ranieri, který prohlásil, že český útočník hraje za italský klub jinak než v reprezentaci. Zkušený kouč čeká, kdy se mu Schick konečně předvede.

Patrik Schick v zápase AS Řím - Neapol
zdroj: ČTK/ZUMA

"V některých chvílích a situacích vypadá (Schick) stydlivě a zakřiknutě. V dřívějších zápasech za Sampdorii Janov nebo v reprezentaci je vidět jiný hráč - sebevědomý, motivovaný, pokouší se o driblink," řekl po vysoké ligové porážce Ranieri.

Přitom když na začátku března převzal tým po odvolání kouče Eusebia Di Francesca, Schicka chválil. "Patrik mi řekl, že je v pohodě. Ten kluk je tady, protože je to skvělý hráč. Ale čekám, kdy to mně i veřejnosti ukáže," doplnil Ranieri.

Schick přišel do římského celku předloni v létě ze Sampdorie Janov, podle spekulací za něj zástupci AS zaplatili ke 40 milionům eur (přes miliardu korun).

Vysoká očekávání ale český útočník zatím nenaplnil. Bývalý hráč Sparty a Bohemians 1905 dal v této sezoně za AS v 28 soutěžních zápasech pět gólů, v minulém ročníku skóroval dokonce jen dvakrát v italské lize a jednou v domácím poháru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy