Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Šampion z Brazílie Kramer daroval vítězství Dortmundu kuriózním vlastním gólem

Mönchengladbach - Záložník Mönchengladbachu Christoph Kramer se nechtěně stal ústřední postavou nedělního bundesligového zápasu proti Dortmundu (0:1), který rozhodl nevídaným vlastním gólem z poloviny hřiště. Kouč Borussie Jürgen Klopp s nadsázkou prohlásil, že německý mistr světa se zapsal do historie vestfálského klubu.

Christoph Kramer (třetí zleva) lituje vlastního gólu v utkání s Dortmundem
zdroj: ČTK/DPA autor: Marius Becker

Kramer v 58. minutě ze středového kruhu zahrál "malou domů", ale jeho razantní pokus nabral velkou výšku a skončil až za zády vyběhnutého brankáře Yanna Sommera. "Teď má malé místo v historii našeho klubu, aniž by to chtěl," řekl novinářům Klopp. "Ale je mimořádným hráčem a tenhle gól bude pouze raritou v jeho kariéře," přidal kouč Dortmundu.

Jeho tým sice doma nad třetím Mönchengladbachem dominoval a vyprodukoval přes dvacet střel oproti jedné soupeřově, ale v síti skončila jen rána Kramera ze 45 metrů. Borussia tak ukončila sérii pěti ligových porážek a z pásma sestupu poskočila alespoň na patnácté místo tabulky. "Zahodili jsme hrozně moc šancí a potom tam spadl tenhle kuriózní gól, který beru všemi deseti," podotkl Klopp.

Kramer litoval, že velkou chybou spoluhráče potopil. "Chtěl jsem přihrát zpátky po zemi, ale když míč nabral takovou výšku, řekl jsem si: 'sakra'. Pak jsem viděl, jak daleko je Yann Sommer, a znovu jsem si řekl: 'sakra'. Nakonec míč zapadl za čáru a to mě napadlo už jenom: 'do pr...'," vyprávěl třiadvacetiletý defenzivní středopolař.

Vedle vlastní branky se hodně kál i za svůj výkon. "Takový gól se může stát, ale takový výkon ne. Jsem otrávený, že jsem hrál naprosto mizerně. Když tak důležitý hráč selže uprostřed hřiště, celý herní plán se zhroutí. Dortmund mi musí poděkovat a já se musím omluvit Gladbachu," dodal Kramer.

Do povědomí fanoušků se zvláštním způsobem dostal už ve finále letního mistrovství světa v Brazílii. Po srážce s Argentincem Ezequielem Garayem si totiž otřesený Kramer nebyl jistý, jaký zápas se hraje, a po půlhodině hry musel odstoupit. Italský rozhodčí Nicola Rizzoli tehdy prozradil, že se ho německý reprezentant ptal, jestli skutečně probíhá utkání o zlato.

Zdroj
ČTK, YouTube

Hlavní zprávy