Následuje
Speciál

Sáček neodcestoval s jednadvacítkou na soustředění, připojí se k A-týmu

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let se v pátek dopoledne sešli v Praze a odjeli do rakouského Kaprunu na závěrečné soustředění před mistrovstvím Evropy v Polsku. S mladíky neodjel sparťanský záložník Michal Sáček, který by se měl večer na srazu připojit k reprezentačnímu A-týmu.

Michal Sáček v souboji s Polákem Jaroslawem Niezgodou
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Dvacetiletý talent by se v "áčku" národního celku objevil poprvé. Spolu s výběrem trenéra Karla Jarolíma by pak měl v neděli odletět k pondělnímu přípravnému zápasu v Belgii, o pět dní později čeká reprezentanty utkání kvalifikace mistrovství světa v Norsku.

"Michal zůstává v Praze a večer by se měl připojit k áčku. S největší pravděpodobností by měl sehrát část přípravného zápasu v Belgii, potom se uvidí. Z mého pohledu jako trenéra jednadvacítky by ta lepší varianta byla, aby se vrátil a přijel za námi na kemp. Stihnul by část kempu a čtvrteční druhý přípravný zápas," řekl trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička.

Před odjezdem na kemp, kde budou mladíci až do příštího pátku, mu vypadli kvůli zranění už dva hráči. O Euro přijdou záložníci Daniel Tetour a kapitán Aleš Čermák, který minulý víkend utrpěl zranění při těžké autonehodě v opilosti.

Čermák udělal chybu, která se neměla stát, tvrdí Lavička

"Byl to šok pro všechny. Aleše znám z doby společného působení na Spartě, v první moment jsem se lekl. Je to mladý člověk, který udělal chybu, která se neměla stát. Je to neomluvitelné. On sám to nejlíp ví, já jsem s ním komunikoval. Chyba ho mrzí, je to lidské selhání a velká komplikace pro všechny. Jednak pro jeho kariéru, ale potažmo i pro jednadvacítku. Aleš byl jedním z vůdců," uvedl Lavička.

"Je to zásah, se kterým jsme nepočítali. Budeme hledat varianty, jakým způsobem ty jeho úkoly ve hře nahradit. Snažíme se mít v týmu pozice dublované. V tuto chvíli to vypadá nejblíže na Tondu Baráka, který už má přesah do áčka. Jenže v tuto chvíli bojuje s doznívajícím problémem, takže tam je otazník," dodal Lavička.

Česká jednadvacítka odjela na soustředění před Eurem

Do Rakouska odjelo 21 hráčů, s reprezentačním A-týmem jsou vedle Baráka také Jakub Jankto, Patrik Schick a Tomáš Souček, kteří by se měli k jednadvacítce připojit až před Eurem. Záložník Michal Trávník jde jako svědek na bratrovu svatbu. "Pak hned přijede za námi do Kaprunu," uvedl Lavička.

Jednadvacítka v Rakousku odehraje v pondělí a ve čtvrtek dva přípravné duely s Ázerbájdžánem, v úterý Lavička oznámí závěrečnou nominaci na Euro v Polsku. Do šampionátu český celek vstoupí 18. června zápasem proti Německu, dalšími soupeři ve skupině jsou Itálie a Dánsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy