Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

S Cruyffem se rozloučil Feyenoord přímo na hřišti, sudí přerušil zápas

Rotterdam - V pátek odešel Johan Cruyff, nizozemskou sportovní legendu přemohla v 68 letech rakovina plic. K tisícovkám kondolencí z celého světa se připojili i hráči Feyenoordu a Sparty Rotterdam s černými páskami na rukou. Ve 14. minutě večerního utkání rozhodčí za stavu 0:0 přerušil zápas, aby fotbalisté i fanoušci mohli vzdát hold jednomu z nejlepších fotbalistů historie. Cruyff, jehož fotka se v tu chvíli objevila na reklamních panelech i velkoplošných obrazovkách, sklidil od desítek tisíc diváků na proslulém stadionu De Kuip bouřlivý potlesk.

Po Cruyffovi chtějí navíc v jeho rodišti Amsterdamu pojmenovat největší stadion v zemi. Podle radního pro sport Erica van den Burga o tom bude vedení města jednat na popud velkého množství návrhů, které se objevily v médiích a na sociálních sítích. Amsterdam Arena, vybudovaná v letech 1993 až 1996, pojme přes 53 tisíc diváků a své zápasy v ní hraje Ajax, Cruyffův první klub.

Johan Cruyff v dresu Barcelony
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Pocty pro Cruyffa chystají také v Barceloně, kterou pozvedl jako hráč i jako trenér. Na Nou Campu otevřou hlavní tribunu, kde se fanoušci na vzpomínkové akci budou moci s nizozemským internacionálem rozloučit.

Příští sobotu doprovodí prestižní souboj Barcelony s Realem Madrid speciální choreo věnované Cruyffovi. Fanoušci obdrží cedule, které před výkopem El Clásica zvednou nad hlavu a vytvoří podobiznu slavného hráče s číslem 14. Ve čtrnácté minutě zápasu pak fanoušci vzdají Cruyffovi hold bouřlivým aplausem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy