BBV po 25 letech

Rusko na úvod Ligy národů vyhrálo 2:1 v Turecku, Itálie remizovala s Polskem

Fotbalisté Ruska, kteří v přípravě vyzvou českou reprezentaci, vstoupili do Ligy národů výhrou 2:1 v Turecku. Góly se o to zasloužili Denis Čeryšev a Arťom Dzjuby. Rusko tak vede tabulku skupiny B2, v níž je ještě Švédsko. Přímý přenos utkání Rusko - Česko sledujte v pondělí od 17:35 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Utkání Turecko - Rusko
zdroj: Reuters autor: Murad Sezer

Čtvrtfinalista mistrovství světa šel do vedení ve 13. minutě, kdy centr Fernandese přizvedl Kuzjajev a Čeryšev z voleje zamířil ideálně pod břevno.

Rusko mělo další šance, ale v závěru poločasu naopak inkasovalo, když odražený míč napálil do sítě Aziz.

Rozhodující moment přišel brzy po změně stran: přihrávku Gazinského zužitkoval kapitán Dzjuba. V závěru pak ještě trefil břevno.

Itálie po krachu v kvalifikaci o MS nezačala dobře ani Ligu národů a doma jen remizovala 1:1 s Polskem. A to navíc prohrávala po brance Zieliňského a dlouho se marně snažila o vyrovnání.

Ale 12 minut před koncem Blaszczykowski fauloval Chiesu a Jorginho z penalty zařídil dělbu bodů.