Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Rubiales dostal od FIFA kvůli aféře s polibkem tříletý zákaz působení ve fotbale

Pád Luise Rubialese ještě nekončí. Bývalý šéf španělského svazu dostal od FIFA tříletý zákaz působení ve fotbale kvůli aféře s polibkem po finále ženského mistrovství světa.

Šéf španělského fotbalového svazu Luis Rubiales
zdroj: Reuters autor: Denis Balibouse

Šestačtyřicetiletý funkcionář je obviněný z toho, že při ceremoniálu během předávání zlatých medailí políbil na ústa kapitánku týmu Jenni Hermosovou bez jejího souhlasu. Rubiales po vynesení trestu oznámil, že hodlá využít svého práva na odvolání. "Půjdu až k poslední instanci, abych zajistil, že bude spravedlnosti učiněno zadost a pravda vyjde najevo," napsal.

FIFA podrobnosti k verdiktu neuvedla. Disciplinární komise vyšetřovala Rubialese kvůli nevhodnému chování a poškození dobrého jména fotbalu i FIFA.

Případem se zabývá i španělský soud, prokuratura Rubialese obvinila ze sexuálního napadení a nátlaku. Sám obviněný tři týdny po srpnovém finále MS odstoupil z funkce šéfa svazu i z pozice viceprezidenta výkonného výboru UEFA. U soudu mu hrozí trest v rozmezí od pokuty až po vězení na jeden až čtyři roky.

Rubiales tvrdí, že Hermosová s polibkem souhlasila, ta na něj ale podala kvůli incidentu trestní oznámení. Funkcionář se nesmí k hráčce přiblížit na 200 metrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články