Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Rozprostřít ročník do dvou následujících? Play-off? Italové řeší, co se Serií A

Fotbalové ligy stojí. Co dál? Italové hledají cesty, jak dokončit Serii A. Vedení nejvyšší soutěže zvažuje, že by se současná sezona mohla rozprostřít do následujících dvou ročníků. Podle předsedy svazu Gabrieleho Graviny je ve hře také možnost zakončit ji vyřazovací částí nebo ji ukončit s tím, že o titulu, sestupu a účasti v pohárech rozhodne pořadí po 26 kolech.

Utkání Juventus - Brescia
zdroj: ČTK/AP

Stále je ve hře i možnost, že se italská liga řádně dokončí. Všech 20 klubů Serie A si formou videokonference stanovilo 9. květen jako nejzazší termín, kdy by se soutěž měla znovu rozběhnout. Sezona by se pak dokončila v polovině července. Hostování a smlouvy hráčů, které by za normálních okolností skončily 30. června, by se prodloužily až do konce ročníku.

Serie A byla stejně jako další fotbalové soutěže přerušena kvůli pandemii koronaviru, která Itálii zasáhla nejvíc ze všech evropských zemí a vláda kvůli tomu vyhlásila celostátní karanténu. Zatím tak není jasné, zda se zbývajících dvanáct kol dohraje. Jisté je, že se nebude hrát minimálně do 3. dubna.

"Když nebude možné ligu dohrát, budeme muset sáhnout k náhradnímu řešení. Je možné, že bychom ligu rozprostřeli do dvou ročníků. Zní to možná divně, ale momentálně nikdo nedokáže říct, jak bude vypadat budoucnost," řekl Gravina pro Rai Radio 1.

Další varianty zakončení ligy podle Graviny připadají v úvahu, pokud by UEFA v úterý neodložila letní mistrovství Evropy. "Je možné, že by scudetto (titul) nikdo nezískal a pouze bychom UEFA informovali, které kluby se kvalifikovaly do pohárů. Mohli bychom také použít tabulku z doby, kdy byla liga přerušena. Třetí možností je play-off o titul a play-out o sestup do Serie B," prohlásil.

V Itálii se onemocněním COVID-19 nakazilo přes 24 500 lidí, z nichž 1809 zemřelo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy