Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Roste Juventusu nový konkurent? Fiorentinu koupil italsko-americký miliardář Commisso

Za každou cenu chtěl vstoupit do italského fotbalu, AC Milán se italsko-americkému miliardáři Rocco Commissovi nepodařilo koupit, uspěl však po třech letech snažení ve Florencii. Commisso se stal novým majitelem ACF Fiorentina, jehož prodejní cena údajně činí 160 milionů eur (4,1 miliardy korun). 

Radost fotbalistů Fiorentiny
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Andrea Staccioi

"Italskému fotbalu jsem vždycky fandil a neexistují slova, která by dokázala popsat, jak moc si vážím možnosti přispět k napsání další kapitoly do historie legendárního klubu, jakým Fiorentina je," řekl devětašedesátiletý Commisso, který se podle žebříčku časopisu Forbes řadí mezi 500 nejbohatších Američanů.

V minulém roce se neúspěšně pokusil koupit AC Milán. "Florencie je po celém světě známá jako město, které reprezentuje to nejlepší z italské kultury. Za tři roky jednání s klubem jsem si hluboce uvědomil, jak důležité pro město a fanoušky 'fialky' jsou," uvedl Commisso, který vlastní pátou největší americkou kabelovou televizi a také fotbalový tým New York Cosmos.

"Rád bych poděkoval rodině Della Valle za to, jak posledních 17 let Fiorentinu řídila. Bratry Diega a Andreu je třeba ocenit za to, že klub zachránili. Nechali za sebou pevný základ, na němž lze stavět," prohlásil Commisso.

Fiorentina, která v uplynulé sezoně skončila v lize na 16. pozici, v roce 2002 zbankrotovala a zanikla. Zmínění bratři ji ale znovu založili a po dvou letech ji vrátili zpět do Serie A.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy