Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Rosický začal s Arsenalem naplno trénovat

Londýn - Český fotbalista Tomáš Rosický se dnes poprvé po šestnácti měsících zapojil do plného tréninkového procesu s prvním týmem Arsenalu. Na začátku března se zdálo, že osmadvacetiletý reprezentační kapitán konečně naskočí do plné přípravy, ale jeho návrat zpozdily drobné problémy s třísly. Na webových stránkách londýnského klubu o tom informoval kouč Arséne Wenger s tím, že Rosický ještě není zcela připraven.

"Tak nejprve musím říct, že dnes jsme poprvé měli zpátky na tréninku Tomáše Rosického," prohlásil na tiskové konferenci francouzský trenér. "Samozřejmě ale ještě není připravený, aby mohl nastoupit," doplnil kouč Arsenalu.

Rosický po prvním opravdovém tréninku zářil štěstím. "S kondičním trenérem Tonym Colbertem jsem toho po své druhé operaci kolenní šlachy na sklonku minulého roku v Německu natrénoval tolik, že mi ve středu řekl - už jsi v pořádku, můžeš do toho jít s mančaftem," svěřil se odchovanec pražské Sparty.

Šlo prý o běžný trénink, který trval 80 minut. "Od toho loňského ledna se toho událo tolik, že kopat do míče při běžné přípravě se zdravými hráči bez toho, aby mě někdo šetřil, je výborný pocit. Při hře jsem byl dost u balónu," radoval se Rosický z návratu.

Pochvaloval si, v jaké je fyzické kondici. "Kondičně jsem na tom celkem slušně, ale Premier League potřebuje o něco víc a to přijde časem. Tříslo se zahojilo, všechno je na dobré cestě. Samozřejmě ale budu potřebovat získat ten starý odhad a orientaci," počítá Rosický s tím, že ještě nemá zcela vyhráno.

Rosický lituje, že nestihne naskočit do této sezony

Litoval jen toho, že uzdravení přišlo tak pozdě. "Škoda, že do konce Premier League jsou pouze dva zápasy a návrat na hřiště v soutěžním zápase nestihnu. O víkendu tým hraje na hřišti Manchesteru United, ale já budu trénovat v Londýně. Důležité však je, že jsem zpět v mužstvu a bez potíží," dal najevo svoji radost český reprezentant.

Rosický naposledy odehrál soutěžní zápas loni v lednu, od té doby laboroval se zraněním podkolenní šlachy a podrobil se dvěma operačním zákrokům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy