Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Rosický má naraženou šlachu, Jiráček kotník

Praha - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si ze sobotního duelu se Skotskem odnesl nakopnutou podkolenní šlachu, kterou si musel nechat v minulosti operovat a následně 18 měsíců nehrál. Po remíze 2:2 trápí zdravotní problémy také Petra Jiráčka, Milana Baroše, Romana Hubníka a Jana Rajnocha.

Tomáš Rosický a Milan Baroš
zdroj: ČTK/AP

Rosický po utkání v Glasgow viditelně kulhal. Podle lékaře národního týmu Petra Krejčího má problémy s podkolenní šlachou, kvůli níž vynechal celou sezonu 2008/2009. Záložník Arsenalu proto dnes s týmem raději netrénoval. "Tomáše kopli do kolene. Bolí ho ta šlacha, kterou měl před časem operovanou. Spíš je to ale jen naražené, uvidíme. Zítra podstoupí vyšetření ultrazvukem, abychom měli jistotu, že tam nic není," řekl Krejčí.

Zatím nedokáže říct, jestli Rosický bude schopen nastoupit k úternímu přípravnému zápasu s Ukrajinou. "Teď to nedokážeme posoudit. Zjistíme, jestli tam něco je, a pak to necháme na něm, jak se bude cítit," uvedl.

Reprezentační debutant Petr Jiráček si v první půli obnovil poranění kotníku, které si přivodil v posledním ligovém utkání se Spartou. "Má tam výron. Už o poločase ho to bolelo, ale chtěl hrát. Dnes to má oteklé, bude mít jen regeneraci. Je to ale překvapivě hodně tvrdý hráč, takže si myslím, že ten bude moci hrát. Musíme ale myslet také na Plzeň," dodal Krejčí.

Kromě Rosického dnes netrénovali ani Baroš, který má delší dobu svalové potíže, a Hubník. Obránce Herthy Berlín má nakopnutý palec. Rajnoch má naraženou pátou záprstní kůstku a půjde na rentgen, aby se vyloučila možnost zlomeniny. Dnes však s týmem normálně trénoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace se připravuje na zápas proti Ukrajině
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy