Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Rooney pověsil kopačky na hřebík a stal se trenérem Derby na plný úvazek

Další góly už z pozice hrajícího kouče nepřidá a vydá se na plnohodnotnou trenérskou dráhu. Bývalý anglický reprezentant Wayne Rooney se rozhodl v pětatřiceti letech ukončit aktivní kariéru a stal se trenérem Derby County na plný úvazek. S druholigovým anglickým klubem podepsal kontrakt na dva a půl roku.

Wayne Rooney
zdroj: ČTK/EMPICS autor: Nick Potts

Rooney přišel do Derby loni v lednu a ve 35 soutěžních zápasech vstřelil sedm gólů. Od listopadu, kdy byl odvolán Phillip Cocu, vedl tým jako dočasný trenér v devíti utkáních s bilancí tři vítězství, čtyři remízy a dvě porážky. "Berani" jsou v tabulce na 22. místě znamenajícím sestup.

"Navzdory ostatním nabídkám jsem instinktivně věděl, že Derby County pro mě má místo. Je velká pocta dostat příležitost následovat trenéry jako Brian Clough, Jim Smith, Frank Lampard a Phillip Cocu," uvedl Rooney.

"Mohu všem slíbit, že spolu s realizačním týmem nenechám kámen na kameni, abych naplnil potenciál, který jsem poznal za posledních 12 měsíců v tomto klubu," doplnil s 53 góly historicky nejlepší střelec anglické reprezentace.

Rooney si největší jméno udělal v Manchesteru United, kam v roce 2004 jako osmnáctiletý mladík přišel z Evertonu. Za "rudé ďábly" během 13 let nastřílel 253 soutěžních branek a překonal klubový rekord legendárního Bobbyho Charltona, jehož maximum vylepšil i v národním týmu. Rooney s United mimo jiné pětkrát vyhrál anglickou Premier League a jednou Ligu mistrů a Evropskou ligu, jeden triumf přidal v Anglickém poháru a tři v Ligovém poháru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy