Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Rooney místo rekonvalescence popíjel a teď se musí omlouvat

Londýn – Jelikož si v duelu se Skotskem lehce poranil koleno, chyběl Angličanům jejich kapitán Wayne Rooney v remízovém zápase se Španělskem. Na tom by nebylo nic tak trestuhodného, jenže Rooney místo aby léčil zranění, popíjel na svatební party. Nachytal ho u toho fotograf bulvárního deníku The Sun a nyní se tak anglický fotbalový útočník musí kát. Národní asociací však naštěstí pro něj zřejmě potrestán nebude.

Wayne Rooney
zdroj: REUTERS autor: Kai Pfaffenbach

Rooney dovedl Angličany k pátečnímu vítězství v kvalifikaci MS nad Skotskem 3:0, jenže lehce se zranil. To byl podle kouče Garetha Southgatea důvod, proč o čtyři dny později nepostavil v přípravě proti Španělům (2:2). Mezitím však bulvární deník The Sun zveřejnil fotografie, jak si Rooney užívá na svatbě.

"Upřímně se omlouvá. I když to byl den, kdy měli všichni hráči i realizační tým volno, přiznává, že takové fotky jsou nepřijatelné pro někoho v jeho pozici," uvedli v prohlášení Rooneyho manažeři. Speciální omluva pak mířila k mladým fanouškům.

Fotbalová asociace o žádných sankcích neuvažuje. "Reprezentanti mají povinnost chovat se odpovídajícím způsobem nejen během srazu. Budeme muset prověřit naši politiku, jak se hráči mají chovat ve volném čase," reagovalo vedení FA.

Jednatřicetiletý Rooney je historicky nejlepším střelcem Anglie s 53 brankami, v poslední době ale ztrácí místo v základní sestavě. Z jeho chování byl nyní naštvaný i jeho kouč v Manchsteru United José Mourinho. A není jisté, zda kapitán United bude hrát v sobotu proti Arsenalu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy