Dohráno MOL Cup

Rooney má za sebou vítězný debut v MLS, připravil gól D.C. United

Novou část kariéry v zámoří začal bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney úspěšně. Má za sebou úspěšný debut v MLS, v němž jako náhradník pomohl D.C. United asistencí u třetího gólu k výhře 3:1 nad Vancouverem.

Rooney po debutu v MLS
zdroj: ČTK/ABACA autor: Douliery Olivier

Rooney, který do washingtonského klubu zamířil na konci června z Evertonu, naskočil do hry na začátku druhé půle za velkých ovací tribun nově otevřeného stadionu Audi Field.

Dvaatřicetiletý útočník v 80. minutě připravil třetí branku pro Paula Arriolu. Premiéru mohl Rooney okořenit i gólem, ale nejprve hlavou nepřekonal brankáře Vancouveru a pak z voleje zamířil nad břevno.

"Byl to velký večer, můj debut v MLS i za D.C. United, k tomu vítězství. Jsem nadšený," řekl po utkání novinářům Rooney, který je nejlepším střelcem v historii anglické reprezentace i Manchesteru United.