Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ronaldo: Odcházím, ale dres Realu budu vždy považovat za svůj

Prožíval nejšťastnější léta svého života, přesto nastal čas na změnu. Tak vnímá Cristiano Ronaldo svůj fotbalový osud. I proto zvolil cestu ze srdce Španělska do Piemontu. Věří, že fanoušci jeho krok pochopí.

Slavící Cristiano Ronaldo
zdroj: REUTERS autor: Massimo Pinca

"Roky v Realu Madrid byly nejšťastnější v mém životě. Cítím obrovskou vděčnost vůči klubu a městu a všem děkuji za lásku a náklonnost, kterých se mi dostalo," prohlásil Ronaldo. "Přesto věřím, že nastal čas otevřít novou etapu mého života. Proto jsem požádal klub, aby mi umožnil přestup. Tak to prostě cítím a prosím každého, zejména naše fanoušky, aby mě pochopili," dodal.

Média dříve spekulovala o tom, že prezident Realu Florentino Perez požadoval po Ronaldovi, aby veřejně sdělil, že přestup byl na jeho vlastní žádost. Perez totiž nechtěl, aby odpovědnost za prodej největší hvězdy klubu spadla na něj. Důvodem přestupu by údajně mohly být špatné vztahy mezi oběma muži.

Na Real však prý třiatřicetiletý rodák z Madeiry bude vzpomínat jen v dobrém. "Bylo to naprosto skvělých devět let. Vzrušujících i náročných, protože v Realu jsou vždy jen ta největší očekávání. Vím, že nikdy nezapomenu, jak jsem si tu užíval hraní fotbalu," sdělil Ronaldo.

Je nám líto, video expirovalo.
Potvrzeno. Ronaldo bude hrát za Juventus

"Měl jsem skvělé spoluhráče na hřišti i v šatně, podporu neuvěřitelných fanoušků a společně jsme vyhráli Ligu mistrů čtyřikrát za pět let. Pomohlo mi to také ke čtyřem Zlatým míčům," řekl. Poděkoval všem lidem v klubu a jmenoval i prezidenta Pereze.

"Hodně jsem o tom přemýšlel a vím, že přišel čas na nový cyklus. Odcházím, ale dres Realu, logo a stadion Santiago Bernabéu budu vždy považovat za své, ať už budu kdekoli," dodal a rozloučil se pozdravem "Hala Madrid!", kterým se před devíti roky vítal s fanoušky při prezentaci svého příchodu z Manchesteru United.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy