Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Ronaldo měl pozitivní test na covid-19 a přijde o zápas Ligy národů se Švédskem

Cristiano Ronaldo měl pozitivní test na koronavirus a mistrům Evropy bude chybět ve středečním utkání Ligy národů proti Švédsku. Portugalský svaz o nákaze pětinásobného vítěze Zlatého míče informoval na svých internetových stránkách.

Cristiano Ronaldo v dresu portugalské reprezentace
zdroj: REUTERS autor: Valentyn Ogirenko

Pětatřicetiletý Ronaldo je podle svazového webu v pořádku a bez příznaků. Ostatní členové národního týmu kvůli pozitivnímu výsledku hvězdy Juventusu podstoupili dodatečné testy na covid-19.

"Všechny byly negativní, takže všichni byli dnes odpoledne trenérovi Fernandu Santosovi k dispozici na tréninku," uvedl svaz.

Kouč Santos je přesvědčen, že si jeho tým bez hlavní hvězdy poradí. "Žádné mužstvo nebude hrát lépe bez nejlepšího hráče na světě, ale tenhle tým už dokázal, že takovou situaci dokáže zvládnout," uvedl.

Ronaldo podle něj snáší situaci dobře. "Říkal, že chce hrát. Vůbec nic mu není, je v pořádku. Žádné příznaky nemá, ani neví, že ho něco postihlo."

Je nám líto, video expirovalo.
Portugalci budou proti Švédsku postrádat nakaženého Ronalda

Zatím není jasné, jak dlouho Ronaldo v karanténě zůstane. V ohrožení je však minimálně jeho start v sobotním utkání Juventusu v italské lize na hřišti Crotone.

Navíc by mohl zmeškat i úvodní utkání v nové sezoně Ligy mistrů, do které "Stará dáma" vstoupí v úterý na stadionu Dynama Kyjev.

A pokud by pozitivní byly i výsledky dalších testů, mohl by Ronaldo přijít také o očekávaný zápas v druhém kole Ligy mistrů s Barcelonou.

V karanténě se momentálně nachází i mužstvo Juventusu, jehož dva členové měli pozitivní test na koronavirus. Ronaldo a šest dalších hráčů byli přesto uvolněni pro potřeby reprezentačních týmů.

Portugalsko v dosavadních třech kolech nejvyšší soutěže Ligy národů neprohrálo a se sedmi body vede tabulku třetí skupiny o skóre před mistry světa z Francie.

Třetí je Chorvatsko se třemi body a poslední čtvrtá příčka patří Švédsku, které ještě nezískalo ani bod.

Hlavní zprávy