World Athletics Continental Tour Gold 2024

Ronaldo měl nabito a Portugalci přejeli Švýcarsko. Střílel i Haaland

Kromě české fotbalové reprezentace mají čtyři body v elitní skupině Ligy národů také Portugalci. Ti po remíze ve Španělsku porazili ve svém domácím prostředí 4:0 Švýcarsko, když se dvěma góly blýskl slavný útočník Cristiano Ronaldo. V dalších zápasech překvapili Norové, kteří vyhráli ve Švédsku 2:1 po trefách Haalanda, a rozhodně se nečekala ani vysoká výhra Gruzie 5:2 v Bulharsku.

Portugalci otevřeli skóre po čtvrthodině, kdy po Ronaldově střele z přímého kopu dorazil míč do brány Carvalho. Ronaldo se dočkal ve 35. minutě po Jotově přihrávce a vzápětí přidal z dorážky druhou branku. Historicky nejlepší střelec mezistátních zápasů tak navýšil svůj střelecký účet v reprezentaci na 117 gólů.

Pětinásobný držitel Zlatého míče sahal i po hattricku, třetí gól krátce po pauze ale vstřelil z ofsajdu. V 68. minutě uzavřel výsledek Cancelo. Portugalci porazili Švýcary potřetí v řadě.

Ve skupině B4 zůstali stoprocentní Norové, kteří zvítězili 2:1 v severském derby ve Švédsku. Obě trefy vítězů obstaral kanonýr Erling Haaland, jenž prodloužil střeleckou sérii v národním týmu na sedm zápasů. Během nich nasázel celkem 11 branek. V druhém utkání skupiny vyhrálo Srbsko doma 4:1 se Slovinskem.

Fotbalová Liga národů - 2. kolo:

Skupina A2:

Portugalsko - Švýcarsko 4:0 (3:0) Branky: 35. a 40. Ronaldo, 15. Carvalho, 68. Cancelo.

Skupina B4:

Srbsko - Slovinsko 4:1 (1:1) Branky: 24. Mitrovič, 56. S. Milinkovič-Savič, 85. Jovič, 90.+2 Radonjič - 30. Stojanovič.

Švédsko - Norsko 1:2 (0:1) Branky: 90.+2 Elanga - 20. z pen. a 69. Haaland.

Skupina C2:

Kypr - Severní Irsko 0:0

Kosovo - Řecko 0:1 (0:1) Branka: 36. Bakasetas. ČK: 72. Aliti, 90.+2 Murič (oba Kos.).

Skupina C4:

Gibraltar - Severní Makedonie 0:2 (0:1) Branky: 21. Bardhi, 84. Nikolov.

Bulharsko - Gruzie 2:5 (0:2) Branky: 50. Iliev, 83. Stefanov - 4. Davitašvili, 31. Hristov, 52. Zivzivadze, 58. Kvaracchelija z pen., 70. Kazaišvili.