WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Ronaldo dvěma góly přiblížil Juventusu finále Italského poháru

Fotbalisté Juventusu díky dvěma brankám portugalského kanonýra Cristiana Ronalda vyhráli v úvodním semifinále Italského poháru 2:1 na hřišti Interu Milán. Odveta se odehraje v Turíně za týden.

Cristiano Ronaldo z Juventusu
zdroj: ZUMA autor: Fabio Sasso

Ronaldo otočil na San Siru skóre už v prvním poločase poté, co se domácí ujali vedení v 9. minutě po brance Lautara Martíneze.

Portugalský útočník ve 26. minutě vyrovnal z penalty po zbytečném faulu Ashleyho Younga na Juana Cuadrada a ve 35. minutě využil nedorozumění brankáře Interu Samira Handanoviče a obránce Alessandra Bastoniho k vstřelení druhého gólu.

Domácí nedokázali ve snaze o vyrovnání překonat veterána Gianluigiho Buffona. Třiačtyřicetiletý gólman sice neudržel Martínezovu střelu, pak ale ve svém 1100. utkání za klub či reprezentaci předvedl mimo jiné skvělý zákrok proti Matteovi Darmianovi.

V odvetě už bude moci Inter nasadit útočníka Romelua Lukakua, jenž dnes nehrál kvůli žlutým kartám. Vítěz se utká s lepším z druhého semifinále mezi Neapolí a Bergamem.