Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Ronaldo dostihl Pelého, ve statistikách jsou před ním už jen Romário a Bican

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo znovu pohnul historickými tabulkami. Ve svém jubilejním 600. ligovém zápase v úterý pečetil výhru Juventusu Turín 3:0 nad Spezií a stal se prvním hráčem, který zaznamenal 20 a víc branek v posledních 12 sezonách, jež odehrál v pěti nejlepších soutěžích Evropy. Zejména však podle některých zdrojů definitivně vyrovnal 767. gólem v kariéře legendárního Brazilce Pelého.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu
zdroj: ČTK/ABACA/ autor: Laporta Salvatore

Na jeho milník upozornil i italský list La Gazzetta dello Sport, který mu na přední stránce věnoval titulek "CR767 jako Pelé".

Podle řady světových zdrojů zaznamenal Pelé v oficiálních zápasech se svými kluby a výběrem Brazílie mezi 757 a 767 góly. Debaty na podobné téma však stále budí diskusi, neboť bývalý střelec Santosu uvádí například na svém instagramovém účtu, že nastřílel 1283 branek.

Zatímco u něj tedy není počet gólů kvůli neoficiálním zápasům přesně definován, o Ronaldových 767 gólech je jasno. Pět branek vstřelil za Sporting Lisabon, 118 za Manchester United, 450 za Real Madrid, 92 za Juventus Turín a k tomu přidal dalších 102 tref v portugalské reprezentaci.

Před Ronaldem jsou v žebříčku nejlepších střelců historie už jen další Brazilec Romário (772) a Josef Bican (821). U československého reprezentanta to sice vypadalo, že ho střelec Juventusu překonal v lednu, kdy dal 760. gól, nicméně Komise pro historii a statistiku Fotbalové asociace ČR (FAČR) po přepočítání všech Bicanových tref zjistila, že legendární kanonýr zaznamenal v oficiálních zápasech 821 gólů.

Šestatřicetiletému Portugalci tak na dostižení Bicana chybí ještě 54 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy