Následuje
ODM 2020: Skikros

Ronaldo byl nařčen z devět let starého znásilnění bývalé americké modelky

Čtyřiatřicetiletá Američanka Kathryn Mayorgaová obvinila Cristiana Ronalda, že ji v červnu 2009 znásilnil v Las Vegas. Aby o události mlčela, vyplatil jí portugalský fotbalista podle německého magazínu Spiegel 375 000 dolarů (asi 8,3 milionu korun). Celá kauza míří nyní před americký soud. Ronaldo však popírá, že by ženu znásilnil, podle jeho slov s ním měla sex dobrovolně.

Cristiano Ronaldo
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Alberto Gandolfo

Mayorgaová Spiegelu řekla, že ji Ronaldo před devíti lety análně znásilnil ve svém hotelovém pokoji. Po události se jí prý zeptal, jestli má bolesti. "Přitom šel na kolena a řekl: 'Z 99 procent jsem dobrý chlap, nevím, co je s tím jedním procentem'," vzpomíná žena, které tehdy bylo 25 let.

Advokát ženy - která se další den podrobila lékařskému vyšetření a věc oznámila policii, i když bez jména útočníka - nyní u soudu v Nevadě napadl dohodu o mlčenlivosti, kterou tehdy podepsala. Svou žalobu, která má být základem pro civilní proces, staví i na dokumentu, v němž je údajně vylíčeno, jak událost vnímal Ronaldo.

"Vícekrát řekla ne a stop," cituje fotbalistu dokument, v němž podle Spiegelu Ronaldo v září 2009 odpovídal na otázky svých právníků, kteří připravovali finanční vyrovnání s Mayorgaovou. Dokument byl zveřejněn v rámci masivního úniku dat z fotbalového prostředí.

Mayorgaová podle svých slov po události docházela na terapii a v prvním roce také pila hodně alkoholu. Její život se prý jakžtakž zlepšil až po pěti letech, i tak ale dodnes podle posudku psychiatra trpí depresí. Žena se nyní o situaci rozhodla otevřeně mluvit mimo jiné proto, že chce, aby se zjistilo, jestli fotbalista - který byl tehdy hráčem Manchesteru United, dalších devět let strávil v Realu Madrid a letos přestoupil do Juventusu Turín - neznásilnil i další ženy. Odvahu jí podle jejích slov dodalo také hnutí #MeToo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy