Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

Ronaldinho už další kouzla s míčem nepřidá, v 37 letech ukončil kariéru

V letech 2004 a 2005 se stal nejlepším fotbalistou světa. Jedinečným stylem hry bavil fanoušky na slavném stadionu Camp Nou jako málokdo před ním i po něm. Věk ovšem zastavit nelze - fenomenální Brazilec Ronaldinho oznámil prostřednictvím svého agenta konec kariéry. Naposledy působil před třemi lety ve Fluminense, za které nastoupil jen do devíti střetnutí, než s ním rozvázal smlouvu. 

Ronaldinho v dresu FC Barcelona
zdroj: PA autor: Neznámý

O Ronaldinhově definitivním odchodu z fotbalu informoval jeho bratr a agent Roberto Assis. "Je konec," uvedl stroze. Podle něj se mistr světa z roku 2002 rozloučí exhibičními zápasy.

"Uděláme něco pěkného a patřičně velkolepého po mistrovství světa v Rusku, nejspíš v srpnu. Zorganizujeme nějaké akce v Brazílii, Evropě i Asii. Samozřejmě také něco s brazilským národním týmem," pokračoval Assis.

Ronaldinho se stal nejlepším fotbalistou světa během působení v Barceloně, s kterou vyhrál dvakrát španělskou ligu a jednou Ligu mistrů. Po přestupu do AC Milán v roce 2008 začala jeho kariéra uvadat.

Z italského klubu odešel v roce 2011 a jeho následná angažmá ve Flamengu, v Atléticu Mineiro a mexickém Querétaru skončila podobně jako ve Fluminense předčasně. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy