Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR Enduro Úterý

Ronaldinho se vrací do Brazílie, hrát bude ve Flamengu

Rio de Janeiro - Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se dohodl ve Flamengu na smlouvě do mistrovství světa v roce 2014, které se koná právě v Brazílii. Podle spekulací tisku by si měl navrátilec z Evropy měsíčně vydělat více než 600 000 dolarů (11,4 milionu korun). O mistra světa z roku 2002 měly zájem i jiné brazilské kluby Grémio, Palmeiras a anglický Blackburn, Ronaldinho však nakonec zakotvil v týmu, v němž bude shodou okolností nosit červenočerné barvy jako u dosavadního zaměstnavatele AC Milán.

"Je to pro Flamengo mimořádný den. Můžeme konečně slavit, Ronaldinho je náš," oznámila prezidentka klubu Patrícia Amorimová.

Ronaldinhovým hlavním cílem v příštích letech je podle jeho slov návrat do brazilské reprezentace a účast na světovém šampionátu v roce 2014. Výjimečný fotbalista, jenž pomohl Brazílii vyhrát MS 2002 v Jižní Koreji a Japonsku, prožil nepovedený turnaj v Německu o čtyři roky později a na loňské MS do Jihoafrické republiky se vůbec pod tehdejším trenérem Carlosem Dungou nedostal.

Ronaldinho přišel do Evropy v roce 2001. Jeho vrchol přišel po přestupu do Barcelony v roce 2003, v jejímž dresu se stal následující dva roky nejlepším fotbalistou světa podle ankety FIFA. Po nepovedené sezoně 2007/08 přestoupil Ronaldinho do AC Milán, ale očekávané oživení nepřišlo. Poté, co v tomto ročníku nastupoval jen sporadicky, požádal o návrat do Brazílie a vedoucí klub tabulky italské ligy ho propustil.

Flamengo, které v současnosti vede bývalý trenér brazilské reprezentace a Realu Madrid Vanderlei Luxemburgo, získalo poslední z šesti mistrovských titulů v roce 2009 i díky útočníku Adrianovi, jenž se tehdy také vrátil po působení v Evropě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy