Barcelona - Fotbalová hvězda katalánského velkoklubu nedostane od vedení FC Barcelona svolení k reprezentování brazilské reprezentace na olympijských hrách. Důvodem pro zákaz Ronalda odcestovat do dějiště her je fakt, že turnaj v rámci olympijských her není oficiální akcí FIFA.
Ronaldinho se kvůli klubovým povinnostem nepodívá na olympiádu
Zástupci klubu vyžadují Ronaldinhovu přítomnost při zahájení přípravy. "Olympijské hry nepatří do kalendáře FIFA, proto nemusíme hráče uvolnit. Navíc v minulých dnech sportovní ředitel Txiki Begiristain opakovaně zdůraznil, že cílem klubu je vstoupit do kvalifikace o Ligu mistrů s maximálním počtem hráčů" uvedla oficiální tisková zpráva klubu. Ronaldinho měl být jedním ze tří posil starších 23 let, které mohou být do týmu dle pravidel nominovány. Trojici zkušenějších hráčů mají doplnit madridský Robinho a Diego z Werderu Brémy.
Vedle tří starších hráčů lze za hvězdy brazilského olympijského týmu považovat útočníka Alexandra Pata z AC Milán, záložníka Andersona z Manchesteru United nebo středopolaře Lucase z Liverpoolu .
Na olympijském turnaji bude o svoji budoucnost u národního týmu bojovat trenér Carlos Dunga, který je v Brazílii kritizován pro špatné výsledky. Tým vyrazí do Pekingu získat zlato a překonat tak dva dosud nejlepší olympijské výsledky brazilských fotbalistů z let 1982 a 1988, kdy dosáhli na stříbrné medaile.