Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Ronalda překvapila saúdská liga. Brzy bude jednou z nejnáročnějších na světě, věří

V saúdské lize kope od ledna a nyní Cristiano Ronaldo přiznal, že ho její kvalita mile překvapila. Pětinásobný držitel Zlatého míče je dokonce přesvědčený, že soutěž se v budoucnu může zařadit mezi nejnáročnější ligy světa.

Cristiano Ronaldo
zdroj: Profimedia

Ronaldo do celku an-Nasr zamířil po nevydařeném návratu do Manchesteru United. S klubem podepsal smlouvu do roku 2025 s údajným ročním příjmem 200 milionů eur. Dosud v Saúdské Arábii odehrál deset zápasů a dal devět branek.

"Myslím, že lidé by se měli začít na saúdskou ligu dívat jinak. Samozřejmě to není Premier League, kdybych to tvrdil, tak bych lhal," řekl Ronaldo. "Ale je velmi náročná a to mě příjemně překvapilo. Jsou tam dobré týmy a liga je vyrovnaná," dodal.

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu Turín je také přesvědčený, že soutěž čeká velká budoucnost. "Jsem si jistý, že v nadcházejících letech půjde o čtvrtou, pátou, nebo šestou nejnáročnější soutěž světa," dodal osmatřicetiletý Ronaldo.

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů se momentálně s Portugalskem chystá na zápasy kvalifikaci Eura s Lichtenštejnskem a Lucemburskem, v nichž může vylepšit rekord v počtu reprezentačních startů. Nyní jich má 196, stejně jako Kuvajťan Bádir Mutava, jehož maximum vyrovnal na mistrovství světa v Kataru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články