Následuje
ODM 2020: Studio

Rodí se přestupová senzace? Matějů se možná stane hráčem Brightonu

Praha - Fotbalový reprezentant do 21 let Aleš Matějů má namířeno z Plzně do kádru nováčka anglické ligy Brightonu, kde by se měl stát spoluhráčem Jiřího Skaláka. Jednadvacetiletý krajní bek odjel do Anglie na lékařské testy a v brzké době by měl podepsat smlouvu. Cena za přestup by se měla pohybovat mezi 65 až 70 miliony korun.

Aleš Matějů
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Matějů je odchovancem Příbrami, kde si odbyl prvoligovou premiéru. Absolvoval také půlroční hostování v juniorce PSV Eindhoven. V létě 2015 krajní bek přestoupil do Plzně, ale stabilní místo v základní sestavě Viktorie si nevybojoval.

V nejvyšší soutěži Matějů celkem odehrál 50 utkání, v nichž si připsal gól a dvě asistence. Příbramský rodák nastupoval za všechny mládežnické reprezentační kategorie, o letošní mistrovství Evropy do 21 let v Polsku přišel kvůli svalovému zranění.

Může nastupovat na obou krajích obrany, přičemž na levou stranu Plzeň přivedla jiného mládežnického reprezentanta Milana Havla a napravo mohou nastupovat Radim Řezník s Davidem Limberským. Vedení Viktorie tak svolilo k lukrativnímu přestupu.

Pokud bude přestup realizován, stane se Matějů třetím českým hráčem pro novou sezonu Premier League po Skalákovi a brankáři Arsenalu Petru Čechovi.

Zdroj
ČTK, deník Sport, MfD, ČT sport

Hlavní zprávy