Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Řezník o nominaci: Lépe nic neočekávat, o to více jsem teď nadšený

Praha - O fotbalistovi Radimu Řezníkovi se v souvislosti s národním týmem spekulovalo už delší dobu, první pozvánku do reprezentace ale dostal až nyní od Pavla Vrby před přípravným zápasem s USA a úvodním duelem kvalifikace mistrovství Evropy s Nizozemskem. Plzeňský pravý obránce na národní celek nikdy moc nepomýšlel, o to víc ho premiérová nominace překvapila a potěšila.

Radim Řezník
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Nádherné, krásné, nevím, jak to mám popsat. Už dřív se mě na reprezentaci ptali, ale já jsem to nikdy moc neřešil. Byl jsem rád, že hraju v Plzni a jsem zdravý. Od toho se pak odvíjí ta pozvánka," řekl Řezník. Před nominací stejně jako dříve žádné velké napětí necítil. "Není to tak, že bych na to čekal a pak byl třeba zklamaný. Lepší je nic neočekávat, o to je to lepší. Teď jsem taky nic nečekal a jsem nadšený," uvedl pětadvacetiletý obránce.

Ve výběru kouče Vrby je alternativou na pravý kraj obrany. "Já jsem strašně rád už jen za to, že nominace přišla, už to je pro mě hodně. Kdybych na nějakou minutu nastoupil, byla by to pomyslná třešnička na dortu," řekl Řezník. Přestože je nováčkem, s několika hráči se zná z reprezentační jednadvacítky. "Byl jsem tam s Bořkem Dočkalem, Markem Suchým, Vencou Pilařem. Ročníky 89 a 88 byly hodně dobré, měli jsme úspěchy," podotkl Řezník.

Je nám líto, video expirovalo.
Do nominace se poprvé dostali Bičík s Řezníkem, v útoku je pouze Vydra

Je jedním ze sedmi plzeňských hráčů, které pro zápasy s USA a Nizozemskem bývalý kouč Viktorie Vrba nominoval. "Je to super, je to hlavně obrázek Plzně. Myslím, že mi pomůžou s klukama se seznámit. Určitě je lepší, když nás jede víc," pochvaloval si Řezník. V nominaci českého týmu figuruje i jeho spoluhráč z Plzně Václav Pilař. Pětadvacetiletý záložník se vrací do reprezentace po dvou letech, předloni v srpnu si v přípravě na Ukrajině vážně poranil koleno a začaly jeho vleklé zdravotní problémy.

"Jsem rád, že jsem zase po dvou letech zpět v reprezentaci. Těším se na to moc. Udělal jsem pro to vše, abych hrál dobře a abych se tam dostal. Prvořadé pro mě bylo vrátit se na hřiště tady v Plzni, udělal jsem vše pro výsledky tady a díky tomu ta nominace přišla," řekl Pilař. "Hlavně že jsem zdravý, cítím se teď i na hřišti dobře," dodal. 

Zdroj
ČTK, www.fcviktoria.cz/

Hlavní zprávy