Následuje
Branky, body, vteřiny

Reprezentanti sehráli charitativní duel pro nemocného maséra

Chomutov – Fotbalový a futsalový národní tým spojil své síly, aby pomohl svému masérovi. Vladimír Mikuláš totiž onemocněl nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Nerovný boj však nevzdává a věří, že právě jemu se vzhledem k vědomostem, které o tělu má, podaří nemoc zastavit či zcela překonat. Exhibiční zápas skončil remízou 21:21.

Fotbalisté a futsalisté podpořili svého maséra

"Bylo to krásné, jsem z toho dojatý. Samozřejmě je těžké, že se to děje kvůli mé nemoci, ale nikdy jsem si nepomyslel, že by se fotbalisté s futsalisty potkali na jednom hřišti. Je to úplně neuvěřitelné a vidím kolem sebe spoustu lásky," prohlásil Mikuláš. "Ta láska mi dává sílu bojovat. Nebojte se ukazovat lásku lidem, které máte rádi," doplnil.

Velmi emotivní byl už úvod utkání, kdy zaplněná hala tleskala vestoje Mikulášovi, jeho přítelkyni a dětem. Poté zazněla i česká hymna. "Ještě teď se z toho nedokážu nadechnout a celý se třesu, jak to bylo krásné," popsal masér obou reprezentačních výběrů.

Následně vtrhli na palubovku nejlepší čeští futsalisté v čele s bratry Marešovými a proti nim nastoupili fotbalisté, jenž v sobotu hráli kvalifikační střetnutí v Norsku včetně Theodora Gebre Selassieho, Michaela Krmenčíka, Milana Škody, Marka Suchého či Jana Kopice - ten byl nakonec se sedmi góly nejlepším střelcem exhibice.

Masér národního týmu Vladimír Mikuláš
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Charitativní akcí se povedlo vybrat desetitisíce korun, které poputují na transparentní účet Mikuláše a poslouží na bezbariérovou úpravu bydlení pro případ, že se nemoc v budoucnu zhorší. Dražily se například i reprezentační dresy.

Fotbalisté a futsalisté však přispěli i mimo hřiště. "Ve Slavii jsme vybrali s klukama asi 70 tisíc. V národním týmu také vybíráme poměrně značnou částku, abychom Vláďovi pomohli," řekl brankář Jiří Pavlenka. Konkrétní částku nechtěl prozradit, údajně pomáhají Mikulášovi splatit hypotéku.

"Jsem z akce nadšený a vděčný všem. Není snadné kluky z fotbalového áčka dostat na jedno místo, protože 360 dní v roce jsou někde pryč a těch pět dní chtějí věnovat svým rodinám. Patří jim obrovský dík, že tuhle akci podpořili," uvedl jeden z hlavních organizátorů exhibice a reprezentační kouč futsalistů Tomáš Neumann.

Charitativní utkání národních týmů:

Fotbalisté - Futsalisté 21:21 (6:9)

Branky: 7x Kopic, 4x Krmenčík, 4x Gebre Selassie, 2x Suchý, 2x Pavlenka, 2x Pospíšil - 6x Koudelka, 3x Rodek, 2x Seidler, 2x Kovacs, 2x Hrubý, Míča, Novotný, Vahala, M. Mareš, Holý, Vnuk.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy