Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Reprezentační fotbal bude do roku 2028 na České televizi, práva má na další dvě Eura

Česká televize získala vysílací práva na evropské fotbalové šampionáty UEFA 2024 a 2028 i finále dalších tří cyklů Ligy národů UEFA. Divákům nabídne všechny zápasy české reprezentace až do roku 2028. Finále druhého ročníku Ligy národů Španělsko - Francie nabídne program ČT sport a web ctsport.cz v neděli od 20:35 hodin.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání reprezentace nebudou scházet v programu ČT až do roku 2028

Součástí sady nově získaných práv je i vysílání zápasů národního týmu v kvalifikacích na EURO 2024, MS 2026 a EURO 2028 i všech přátelských utkání konaných v následujících sedmi letech.

"Podle uzavřené dohody s majitelem evropských televizních práv bude moci Česká televize vysílat turnaje UEFA EURO 2024 a 2028. Právě díky tomu dokážeme českému divákovi nabídnout to nejzajímavější z evropského fotbalu, a to včetně kvalifikačních zápasů. Získání nové licence rozšiřuje široké portfolio sportovních disciplín, které přinášíme tuzemským fanouškům," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Česká televize se musela účastnit vypsaného tendru a svůj zájem o vysílací práva před mezinárodní komisí obhájit. "Sportovní práva jsou poslední roky problémem všech veřejnoprávních vysílatelů. Enormní divácký zájem otevírá významné možnosti pro prezentace reklamních a sponzorských partnerů, což ze sportovních práv činí cenný obchodní artikl, který v posledních letech získávají díky svým finančním možnostem stále častěji velké nadnárodní společnosti, a nikoli vysílatelé veřejné služby. Přesto Česká televize usiluje o to, aby diváci o vysílání zásadních sportovních událostí ve volně šířeném vysílání nepřišli," komentuje situaci Petr Dvořák, který se problematikou a vyjednáváním sportovních práv zabývá i jako viceprezident Evropské vysílací unie.

Kromě práv na mistrovství Evropy získala Česká televize možnost vysílat i další tři cykly Ligy národů UEFA. "Pro následující tři ročníky jsme získali možnost našim divákům přinést zápasy české fotbalové reprezentace z Ligy národů UEFA. Doplňujeme tak portfolio již získaných práv na vysílání z mistrovství světa ve fotbalu 2022 a Evropskou ligu UEFA i Evropskou konferenční ligu UEFA, které můžeme zatím vysílat do roku 2024," upřesňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články