Následuje
FIS magazín SP

Reprezentace v říjnové přípravě přivítá Severní Irsko

Jediný volný podzimní termín vyplní česká reprezentace přípravným zápasem se Severním Irskem. Soupeře z neúspěšné kvalifikace o mistrovství světa 2018 přivítá 14. října v Praze, tři dny po domácím kvalifikačním utkání s Anglií.

Utkání Česko - Severní Irsko
zdroj: DPA autor: Thomas Eisenhuth

Ve hře bylo několik soupeřů. Asociace byla na začátku roku v kontaktu například i s Argentinou, která chtěla hrát s českou reprezentací už v březnu.

Kvůli požadavku na stadion pro nejméně 30 tisíc lidí, který v Česku není, tehdy dostala přednost Brazílie. Národní tým s "kanárky" 26. března v Edenu prohrál 1:3.

"Pro ten podzimní termín jsme měli k dispozici několik možností. I po diskusích s trenéry a realizačním týmem jsme dospěli k názoru, že Severní Irsko je tím vhodným kandidátem," řekl Malík.

Martin Malík o koupi informačního systému i přátelském utkání se Severním Irskem

"Se zástupci Severního Irska jsme jednali delší dobu a jsem rád, že teď už tento zápas můžu oznámit. Chceme hrát v Praze, protože to byl jeden z požadavků soupeře," dodal.

Se Severním Irskem se český tým v samostatné historii dosud utkal šestkrát s bilancí dvou výher, tří remíz a jedné porážky.

Podlehl mu pouze v posledním zápase venku 0:2 předloni při neúspěšné světové kvalifikaci. Předtím reprezentace s ostrovním soupeřem třikrát za sebou remizovala bez branek.

"Jsem rád, že narazíme na soupeře, který nás opravdu prověří. Budeme se samozřejmě snažit tu vzájemnou bilanci vylepšit. Ale v tuhle chvíli je to ještě daleko a já teď myslím jen na červnovou kvalifikaci proti Bulharsku a Černé Hoře," uvedl reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy