Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022

Reprezentace udržela i po listopadových zápasech 31. místo v žebříčku FIFA

Čeští fotbalisté zůstali i po listopadových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 31. místě. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého figurují na stejné pozici už čtvrtý měsíc po sobě. Pořadí nadále vévodí Belgie, druhá Brazílie se dotáhla na rozdíl pouhých dvou bodů.

Reprezentanti po zápase s Kuvajtem
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Český celek se na 31. pozici posunul v srpnu po postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy a nacházel se nejvýše za posledních pět let.

V listopadových zápasech připsali Šilhavého svěřenci oproti říjnu 7,19 bodu a umístění opět udrželi. Na kontě aktuálně mají 1510 bodů.

Národní tým odehrál v listopadu na závěr kalendářního roku dvě domácí utkání. Reprezentanti nejprve v přípravě v Olomouci rozdrtili Kuvajt 7:0 a poté zvítězili v posledním zápase kvalifikační skupiny o mistrovství světa nad Estonskem 2:0.

K dalším duelům nastoupí český celek až v březnu, kdy ho čeká play-off o postup na šampionát v Kataru. Soupeře pro semifinále se Šilhavého výběr dozví za týden.

Belgie kraluje žebříčku FIFA od podzimu 2018, druhá Brazílie ale i v listopadu pokračovala ve stahování náskoku a na lídra ztrácí už jen dva body. K první změně došlo na čtvrtém místě, kam se posunula Anglie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články