Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Reprezentace se sešla před závěrem Ligy národů. Tým doplnili Král, Tecl a Vlkanova

Kádr české reprezentace na poslední dva zápasy skupiny Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku doplnili útočník Stanislav Tecl a záložníci Adam Vlkanova s Alexem Králem. Z původní nominace nikdo nevypadl, mužstvo má nyní 23 hráčů. Reprezentanti se sešli v poledne v Praze.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace se sešla před Ligou národů

Trenér Jaroslav Šilhavý čekal, jak se vyvine zdravotní stav dvou zraněných defenzivních univerzálů slávisty Tomáše Holeše a Michala Sadílka z Twente Enschede. Ani jeden z nich se nedal do pořádku.

Útočné trio Patrik Schick, Jan Kuchta a Adam Hložek se reprezentační kouč rozhodl doplnit o slávistu Tecla. Dvaatřicetiletý hráč má v úvodu sezony střeleckou formu a s osmi góly vede tabulku kanonýrů české ligy.

Šanci dostal i plzeňský záložník Vlkanova, který v červnu debutoval za národní tým. Osmadvacetiletý ofenzivní středopolař patří po svém příchodu z Hradce Králové v úvodu k nejlepším hráčům Západočechů. Viktoria po nedělní výhře 3:0 nad Slavií vede ligovou tabulku, a navíc se kvalifikovala do skupiny Ligy mistrů.

Třetím dodatečně povolaným se stal záložník Král. Čtyřiadvacetiletý středopolař, který od léta hostuje v německém Schalke, zasáhl za svůj nový klub v této sezoně zatím do šesti soutěžních utkání.

"Už minulý týden jsme avizovali, že počkáme především na to, jak se vyvinou zranění Michala Sadílka a Tomáše Holeše. Nakonec bohužel nemůžeme počítat ani s jedním z nich. Volná místa na soupisce jsme doplnili hráči, které dobře známe a víme, co od nich můžeme čekat," uvedl Šilhavý.

Český tým má před sebou poslední dva z šesti zápasů skupiny A2 Ligy národů. Šilhavého svěřenci nejprve v sobotu ve vyprodaném Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí ve Švýcarsku.

Po čtyřech kolech skupiny figurují reprezentanti na třetím místě tabulky s jednobodovým náskokem před posledním Švýcarskem. Nejhorší celek skupiny sestoupí do úrovně B, vítěz projde do Final Four. Češi v červnu v úvodním venkovním vzájemném duelu s Portugalskem prohráli 0:2, naopak Švýcarsko porazili 2:1.

Reprezentanti se sešli poprvé od začátku nové klubové sezony. Odpoledne si na Strahově poprvé na tomto srazu zatrénují. Kouč mimo jiné povolal obránce Ondřeje Kúdelu z Persije Jakarta, do národního týmu se také vrátil klíčový útočník Schick, který při posledních třech srazech chyběl kvůli zranění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články