Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dráhová cyklistika

Reprezentace má novou venkovní sadu dresů, zelená odkazuje na lipové listy

Čeští fotbalisté budou v následujících dvou letech nastupovat při venkovních zápasech v nových, zelených dresech. Netradiční barva mimo jiné odkazuje na národní symbol - lípu. Reprezentanti se poprvé představí v nových dresech v posledním utkání evropské kvalifikace v Bulharsku, které se bude hrát v neděli 17. listopadu v den výočí 30 let od sametové revoluce.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová reprezentace bude hrát venku v zelených dresech

"Myšlenka nové venkovní sady dresů vznikla přibližně před dvěma lety a už tehdy jsme počítali s tím, že reakce fanoušků budou hodně bouřlivé. Už jen proto, že zelená není českou tradiční barvou. A vlastně je to tak trochu i naším cílem," řekl předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

"Chceme vyvolat emoce a změny se nebojíme. Nové dresy působí odvážně, ambiciózně, svěže a dravě - což jsou atributy, které pasují na současný český tým, procházející v posledních letech generační obměnou," dodal.

Barva je inspirovaná odstínem mladých lipových listů, vzor na dresu je moderním zobrazením struktury listu. "U variant pro zápasy mimo domácí půdu jsme se vydali novým směrem, více experimentujeme. Stejně jako například Italové s novými zelenými dresy a Švýcaři s růžovými," uvedl Jan Sochor z Pumy, která národní celek obléká.

"Hlavním cílem Pumy stále zůstává zachování odkazu k dané zemi. U českých dresů je tímto odkazem lipový list. Je příznačné, že právě dresy inspirované lípou, která nám připomíná národní svobodu, budou poprvé hráči oblékat právě v den výročí 30 let od sametové revoluce," dodal.

První volbou pro zelenou sadu jsou trenýrky a stulpny ve stejné barvě, druhou pak černá. "Přiznávám, že když jsem dresy viděl poprvé, tak mě barva docela překvapila. Ale důležitá je jejich kvalita a také to, aby se v nich dobře cítili hráči. A když v nich budeme vyhrávat, tak se budou líbit jak hráčům, tak fanouškům," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřenci budou v zelených dresech nastupovat na mistrovství Evropy v příštím roce, pokud na něj postoupí. Novou domácí sadu představí vedení asociace na jaře.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy