Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Řepka myslel, že s fotbalem skončí. Dynamu je vděčný za šanci

České Budějovice – Nechybělo mnoho a fotbalová kariéra Tomáše Řepky před pár dny skončila. Osmatřicetiletý stoper, který přestoupil do Českých Budějovic, přiznal, že když se začátkem ledna nedomluvil na angažmá v Plzni, pomýšlel na odchod z nejvyšší soutěže.

Tomáš Řepka a Karel Poborský
zdroj: ČTK autor: David Veis

"Měl jsem jednání s vedením Plzně, s trenérem a všechno vypadalo nadějně. Už jsem se tam skoro viděl, ale najednou to ze dne na den skončilo. Byl jsem zklamaný a myslel jsem, že s fotbalem seknu," uvedl bývalý kapitán Sparty. Představoval si prý, jak bude hrát jen nižší soutěže pouze pro radost. Ovšem kamarádi mu začali říkat, že je zbytečné, aby končil kariéru. "Navíc i já jsem si opakoval, že jsem zdravý, nikdy jsem neměl vážnější zranění, tak proč končit?" prohlásil.

V tu chvíli se ozvaly s nabídkou České Budějovice. Podle Řepky bylo jednání rychlé, pozitivní a hlavně se obě strany hned domluvily na podmínkách. "Co jsme si řekli, to platilo. Jsem Budějovicím moc vděčný za to, že mi daly šanci, abych pokračoval v lize," uvedl. "Budu usilovat o to, abych to klubu vrátil a mužstvo se posunulo v tabulce nahoru," dodal. Když se Řepka po šesti letech rozloučil se Spartou a dohodl na ukončení angažmá, začal se zkušený stoper připravovat individuálně. Čekal na to, jací zájemci o jeho služby se ozvou.

Kromě Plzně a Českých Budějovic ho kontaktovala také Viktoria Žižkov. Ta však údajně nepředložila konkrétní nabídku. V Českých Budějovicích podepsal Řepka smlouvu na rok a půl. "S Tomášem se známe dlouho, máme spolu džentlmenskou dohodu, že si každých šest měsíců sedneme a domluvíme se, jak dál," řekl předseda představenstva klubu Karel Poborský. Šéf Dynama věří, že Řepka v Českých Budějovicích vydrží minimálně zmíněný rok a půl. "Přeju Tomovi, aby tu prožil úspěšnou kariéru a aby si ji tady co možná nejvíce prodloužil," řekl Poborský.

Řepka bude v novém klubu nastupovat se svým tradičním číslem 2, které nosil i ve Spartě. Doposud dvojka patřila mladíkovi Rastislavu Bakalovi. Ale podle Poborského bylo celkem logické, že ji jednadvacetiletý defenzivní hráč podstoupí Řepkovi. "Myslím si, že se Tomáš také rychle stane lídrem naší kabiny," dodal Poborský. Řepka před časem uvedl, že bude hledat nové angažmá co nejblíže domovu, protože s partnerkou čeká narození potomka. Proto spíš preferoval angažmá v okolí Prahy. "Ani teď v dojíždění nevidím problém, ale budu se také snažit trávit co nejvíc času v Budějovicích," uvedl Řepka.

Je nám líto, video expirovalo.
Řepka podepsal v Budějovicích

Poprvé by měl nastoupit za Jihočechy v sobotu v přípravném utkání v Satalicích proti Hradci Králové. Ligová premiéra v českobudějovickém dresu jej čeká pravděpodobně 19. února v Olomouci. O týden později se představí poprvé domácím fanouškům v duelu s Bohemians 1905. Pikantní pro Řepku bude především závěr soutěže. Ve 30. kole hrají České Budějovice na Spartě, kterou musel předčasně opustit. "Na ten zápas se těším, i když to pro mě bude trochu těžké a bude v tom hodně nostalgie," připustil. Zároveň dodal, že po celé jaro bude mít motivace více než dost. Hlavně kvůli předčasnému konci na Letné. "Chci některým lidem ve Spartě dokázat, že se spletli," řekl.

Na prvním tréninku si Řepka zaběhal kolem Lipna

První trénink v novém působišti si vyzkoušel Řepka hned odpoledne. Ve Frymburku na Českokrumlovsku, kde se tým připravuje na soustředění, absolvoval s novými spoluhráči
padesátiminutový běh podél lipenské přehrady. Přestože stoper věkem převyšuje řadu svých spoluhráčů o deset a více let, trenér František Cipro pro Řepku nechystá žádné úlevy v přípravě. "Naopak, mluvili jsme spolu na tohle téma a on sám řekl, že potřebuje a chce trénovat," řekl Cipro.

Cipro také naznačil, že zatím vidí první variantu pro stoperskou dvojici Jihočechů v páru Lengyel - Řepka. I když se to prý ještě může časem změnit. "Máme tu Horejše, mladého Nováka a zraněný je ještě Brezinský," sdělil trenér. Kapitán Dynama Roman Lengyel uvedl, že Řepka i ve svém věku má týmu co dát. "Ani mě nenapadlo, že se mi poštěstí s takovým hráčem být v jednom týmu," řekl Lengyel.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy