Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Rekordní změny v kádru Slavie. Nezůstane kámen na kameni

Praha - Kádr fotbalové Slavie projde v letní pauze výraznou proměnou. Novou posilou se stal levý záložník Adam Hloušek, který s mistrovským klubem podepsal čtyřletý kontrakt. Vítězný tým ligy dnes odjel na kondiční soustředění do Krkonoš bez Aleše Besty, Františka Dřížďala, Amadoua Cissého, Rolanda Šikliče a Goceho Toleského, kteří dostali od vedení klubu souhlas k hledání nového angažmá. Kádr již opustil Dušan Švento, který přestoupil do Salcburku, na předčasném ukončení smlouvy se vedení týmu dohodlo s kapitánem Erichem Brabcem, s nímž překvapivě přestal počítat trenér Karel Jarolím.

Z hostování v Liberci se do Slavie nevrátí Theo Gebre Selassie, protože Slovan na něj uplatnil opci. Hostování skončilo Michalu Vorlovi a Martinu Abrahamovi, kteří si budou hledat nové angažmá. Brankář Jakub Diviš by měl odejít na hostování do Prešova.

Slavia "vyfoukla" Hlouška Francouzům

Slavia zažívá masové změny týmu

Tomáš Jablonský s Janem Kovaříkem zamířili do Jablonce, odkud Slavia získala reprezentanta do 21 let Adama Hlouška. Ten dal pražskému klubu přednost před nabídkami ze St. Etienne a německých klubů. "Rozhodli jsme s mým manažerem preferovat sportovní směr, a ne ekonomickou stránku," uvedl odchovanec semilského fotbalu Hloušek.

Ředitel Slavie Petr Doležal Hlouška označil za perspektivního hráče, kterého sledovali téměř rok a půl. Podmínky transferu nebyly zveřejněny, Doležal však jeho ekonomický rozměr přirovnal k přestupu Václava Kolouška, za kterého Slavia v roce 2004 zaplatila Liberci 25 milionů korun. "Je to srovnatelné, ale z pohledu výkonnosti hráče může být tato částka ještě vyšší, protože ve smlouvě jsou ještě bonusy," řekl Doležal. Pražský tým totiž musel dorovnat nabídku právě francouzského St. Etienne.

Ředitel Slavie nevidí v hledání nového kapitána problém

Vedle Hlouška jsou novými posilami sešívaných Benjamin Vomáčka, Stanislav Vlček a Vitalij Trubila. Blízko přestupu do Slavie je Ondřej Čelůstka ze Zlína. Z hostování se vrátili Zdeněk Šenkeřík a Lukáš Vácha. Na soustředění ve Špindlerově Mlýně bude Slavia testovat také brazilského brankáře Ricarda Vilara a obránce Daniela Nešpora.

Další změny vedení červenobílých ještě připravuje. "Minimálně dva až tři hráči přijdou. Především do ofenzivy, sháníme útočníka," uvedl Doležal. Problém nevidí ani v hledání náhrady za kapitána Brabce. "Jsou zde Vomáčka, Hošek, Hubáček a Suchý, který určitě neodejde, a také Čelůstka je schopen hrát v obraně na každém místě," řekl Doležal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy