Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Ředitel Slavie Doležal nevylučuje, že se vrátí Jarolím

Praha - Vedení fotbalové Slavie Praha chce do konce ligy rozhodnout o tom, kdo bude mužstvo trénovat v příští sezoně. Ředitel klubu Petr Doležal na setkání s novináři nevyloučil ani možnost, že by se k týmu vrátil Karel Jarolím, který od mužstva v březnu odešel. Ujistil, že si práce trenéra, který Slavii v letech 2008 a 2009 přivedl k mistrovským titulům, váží.

"Dokážu si představit spolupráci s kýmkoliv, hlavně když to bude ku prospěchu Slavie, tedy i s Karlem Jarolímem," řekl Doležal, který dnes přiznal, že inicioval nedávné Jarolímovo odvolání od mužstva.

"Vnímal jsem to tak, že je potřeba čas na změnu. Dokázal ve Slavii velké věci, ale pro mě byl hlavní signál, když po prohraném zápase s Libercem sám řekl, že uvažuje o rezignaci," prohlásil Doležal. "To bylo něco, co u mě převážilo. Já v tu chvíli viděl, že už je také nalomený a rozhodně to nebyl dobrý signál do kabiny," uvedl ředitel klubu, který poté do konce sezony pověřil vedením mužstva Františka Cipra.

Před utkáním 22. kola v Ostravě, které se hrálo 29. března, dostal Jarolím ultimátum, že slávisté musejí po předchozích dvou porážkách bodovat, což se jim nepovedlo. "I tak jsem byl po utkání v Ostravě i já pro to, aby trenér Jarolím pokračoval, ale on sám nechtěl," řekl Doležal.

Kouč ze zahraničí? Zatím ne

O trenérovi pro nový ročník se prý ještě nejednalo. "Jednání povedeme v horizontu čtrnácti dnů," řekl Doležal s tím, že se Slavii ozvali manažeři pěti renomovaných zahraničních trenérů, mezi nimi i Zdeňka Zemana, českého rodáka, jenž vedl například AS či Lazio Řím. "Na zahraničního kouče ale ještě nedozrál čas," uvedl Doležal.

Ředitel Slavie přiznal, že v klubu udělali v posledním roce dost chyb. "To je jasné, protože jinak bychom nebyli v tabulce osmí. To si ale musíme vyřešit sami. Jako celek vyhodnotíme sezonu až po jejím skončení. V představenstvu jsme tři a musíme udělat všechno pro to, aby se takový rok neopakoval," řekl Doležal. V hlavě má vizi, kterou předloží představenstvu. "Jsem přesvědčen, že za rok budeme o titul hrát," tvrdí ředitel Slavie.

Slavii trápí nedostatek financí

Ředitel Slavie přiznal, že ani finanční situace klubu není nejlepší. "Nejvíce nás tíží dluh vůči ENICu (bývalému majiteli) 3,6 milionu liber (asi 100 milionů korun), proto do příštího roku budeme muset vstoupit velmi střízlivě, protože nebudou ani příjmy z Evropské ligy," poukázal na finanční ztrátu. Slavia dluží i hráčům část peněz za titul a za zápasy v Evropské lize, zároveň má hodně pohledávek u zahraničních klubů. "Dluh vznikl za působení ENICu, my jej za čtyři roky snížili o 90 milionů. Já si myslím, že to zvládneme, i když partner neakceptoval námi nabízený splátkový kalendář," řekl Doležal.

Kvůli tomu klub zeštíhlí kádr. "Jak naznačil již trenér Cipro, tak někteří hráči nemají pro Slavii odpovídající výkonnost. Základní platy jsou v pořádku, ale asi snížíme prémie," naznačil jedno z úsporných opatření. "Musíme stabilizovat kádr, určitě se nedá čekat nějaká množstevní fluktuace," uvedl Doležal. V případě obránce Mateje Krajčíka uplatní Slavia opci, novou smlouvu nabídne brankáři Martinu Vaniakovi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy