Následuje
Branky, body, vteřiny

Ředitel Platil zůstává ve vedení Slavie

Praha – Miroslav Platil zůstává ve vedení fotbalové Slavie. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada akcionářů vršovického klubu. Spolu s ním byli do nového tříčlenného představenstva Slavie zvoleni také bratr spolumajitele Aleše Řebíčka Adam a investiční ředitel majoritního vlastníka pražského celku skupiny Natland Group Josef Vojta. Platil byl i v předešlém dvoučlenném představenstvu, ve kterém figuroval spolu s Antonínem Francem. V únoru opustil vedení Slavie Tomáš Rosen. V dalších měsících, ve kterých se zadlužený klub potýkal s existenčními problémy a hrozbou pádu z první ligy, byl šéfem klubu právě Platil.

Valná hromada nejprve předchozí členy představenstva a také dozorčí rady odvolala a následně zvolila nové. "Jednání byla překvapivě krátká, protože u všech členů představenstva a dozorčí rady klubu panovala shoda," uvedl spolumajitel klubu Aleš Řebíček. "Nyní mohu všechny fanoušky klubu ujistit, že nám nic nebrání, abychom se mohli soustředit na návrat Slavie na špičku tabulky, kam patří. Začíná úplně nová éra Slavie a já jsem strašně rád, že se na ní mohu jako rodilý slávista podílet," dodal bývalý ministr dopravy Řebíček.

Ve vedení klubu má nyní svého bratra Adama, bývalého teplického policistu. Ten byl vloni spolu s dalšími dvěma kolegy souzen kvůli podezření z údajného braní úplatků v kauze majitele teplického autobazaru Michala Bartese, nakonec byl ale zproštěn obžaloby. V nově zvolené dozorčí radě Slavie budou působit zástupci Natlandu Lubor Svoboda a Pavel Pražák, právníci Jakub Štilec, Roman Kyral a Petr Michal a manažer Kamil Kocurek.

Valná hromada stvrdila novou etapu fotbalové Slavie poté, co v květnu převzala zadlužený klub investiční skupina Natland. Společnost uhradila dluhy vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům a společně s novým třetinovým majitelem Řebíčkem vyřešila největší závazek Slavie – přibližně stomilionový dluh vůči bývalému vlastníkovi klubu, britské firmě ENIC.

"Je zřejmé, že díky týmové spolupráci mezi hlavními akcionáři se nám za poměrně krátkou dobu podařilo uskutečnit mnoho důležitých dílčích kroků, které vedly k restrukturalizaci a stabilitě klubu. Doufáme, že zprůhlednění akcionářské struktury a ustanovení nových členů představenstva a dozorčí rady povede k větší akceschopnosti klubu v nové fotbalové sezoně," uvedl Vojta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy