Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Řecký fotbal ve velkých problémech. Hrozí mu vyloučením z mezinárodních soutěží

Násilnosti během domácí soutěže, během nichž vtrhnul majitel PAOK Soluň s pistolí za pasem na hřiště, mohou mít pro řecký fotbal tvrdé následky. Předseda kontrolní komise světové fotbalové federace FIFA pro Řecko Herbert Hübel pohrozil vyloučením z mezinárodních soutěží.  

Ivan Savvidis
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Antonis Nikolopoulos

Řecký fotbal se dostal do problémů poté, co majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis vběhl s bodyguardy na hřiště kvůli neuznané brance v nedělním utkání proti AEK Atény. Vláda poté do odvolání zastavila nejvyšší soutěž. Trest hrozí nejen Savvidisovi, ale také klubu, kterému můžou být odebrány body, nebo může být přeřazen do nižší ligy.

"Co se stalo v řeckém fotbale, je - slušně řečeno - nepřijatelné," řekl Hübel po setkání se zástupci řecké vlády s tím, že jeho hlášení pro FIFA a evropskou unii UEFA si nebude brát servítky. "Řecký fotbal je na hraně, slovo grexit už začíná nabírat na obrysech," dodal Hübel, který kvůli neustálým problémům monitoruje řecký svaz od loňského roku.

"Všichni máme rádi fotbal, ale je nepřípustné, aby se lidé báli na stadionech. Jak můžete vzít děti na zápas, když po hřišti běhají lidé se zbraněmi?" přidal Hübel. "Samozřejmě že každý chce vyhrát. Ale to si nemůže vynutit zbraněmi, výhrůžkami nebo zločiny," přidal.

Vedení řeckého svazu se po schůzce zavázalo urychleně zavést přísná bezpečnostní opatření. "Profesionální kluby podepíšou dohody o boji s násilnostmi na stadionu a v jeho okolí. Když budou pro ministra sportu dostatečné, rozhodne o možném znovurozběhnutí ligy," uvedl šéf řeckého svazu Evangelos Grammenos.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy