Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Real spílá sudímu. Je to pořád stejné, hořekoval Ronaldo

Praha - Útočník Cristiano Ronaldo byl po prohře Realu 3:4 s Barcelonou rozhořčený a nebral si servítky. "Bílý balet" podle něj hrál proti dvanácti. Rozhodčí Alberto Undiano Mallenco totiž proti domácím nařídil dvě penalty a vyloučil jim obránce Sergia Ramose.

Fotbalový rozhodčí
zdroj: ČTK/AP

"Je to pořád stejné, asi někdo chtěl, aby se Barcelona vrátila do boje o titul. Ale bez ohledu na to, co se stalo, jsem přesvědčen, že ligu vyhrajeme my," připomněl Ronaldo, že kdyby katalánský celek prohrál, ztrácel by na vedoucí Real a Atlético Madrid už sedm bodů. Po výhře ale snížil ztrátu na jediný bod.

"Prohra by pro ně znamenala konec nadějí. Ale po pěti letech ve Španělsku už vím, jak to tady chodí. Nikdy jsem neviděl, že by Real těžil z přízně rozhodčích," přidal Ronaldo. "Neberte to jako výmluvy, ale prostě to už v sobě nechci dusit," dodal portugalský reprezentant.

Real v neděli i díky Ronaldovu gólu z penalty chybně nařízené za faul před vápnem dvakrát vedl, Barcelona ale po dvou pokutových kopech ve druhé půli dokázala skóre otočit. První nařídil sudí za Ramosův faul na unikajícího Neymara, navíc obránce Realu vyloučil, před druhým Xabi Alonso šest minut před koncem fauloval Iniestu. Obě penalty proměnil Lionel Messi a završil hattrick.

Vyloučený Ramos: Neymara jsem se ani nedotkl

"Je to pořád dokola. Neymara jsem se ani nedotkl, ale nemá smysl to rozebírat, protože to nic nezmění," řekl Ramos. "Každý viděl, co se tady dneska dělo. Byl to úmysl a bohužel však proti některým věcem nejde bojovat," dodal.

Jeho spoluhráč Marcelo volil mírnější slova. "O rozhodčím se bavit nechci, protože to je boj s větrnými mlýny, který nic nezmění," uvedl. "Musíme se zamyslet, co jsme udělali špatně, poučit se z toho a porazit Sevillu. Pořád je do konce dost zápasů," poznamenal.

"Nezasloužili jsme si prohrát, ale udělali jsme několik chybiček, které hráč Messiho kalibru umí potrestat," přidal trenér Realu Carlo Ancelotti. "A budu se opakovat, ale už dlouho říkám, že o titulu rozhodne až poslední kolo," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy