BBV po 25 letech

Real pod Zidanem poprvé prohrál, Sevilla bez zraněného Vaclíka vyhrála

Poprvé od návratu trenéra Zinédina Zidana na lavičku Realu jeho tým ve španělské lize prohrál - ve 30. kole narazil ve Valencii 1:2. Velká přestřelka se strhla v duelu Villarrealu s Barcelonou. Favorizovaní Katalánci rychle vedli 2:0, ale Villarreal dal hned čtyři góly a Barcelona díky Messimu a Suárezovi v nastavení vyrovnala. Fotbalisté Atlética Madrid zdolali Gironu 2:0 a snížili tak ztrátu na vedoucí Katalánce na 8 bodů. Třetí Real ztrácí 13 bodů. Zápas o šesté místo vyhrála Sevilla, stále bez zraněného gólmana Vaclíka porazila Alavés 2:0 a na čtvrté Getafe ztrácí bod.

Marco Asensio
zdroj: ČT4/AP autor: Alberto Saiz

Madridský celek pod Francouzem Zidanem doma porazil Celtu Vigo (2:0) i Huescu (3:2), ale ve Valencii neuspěl. Domácí poslal do vedení ve 35. minutě Guedes přesnou střelou, v 83. minutě přidal pojistku Garay, který se proti bývalému klubu prosadil hlavou po rohu. Porážku madridského týmu v nastavení už pouze zmírnil Benzema rovněž hlavičkou po rohovém kopu. Valencie poskočila na pátou příčku.

Barcelona vedla už po 16 minutách 2:0 díky Brazilcům Coutinhovi a Malcomovi. Domácí o sedm minut později snížili po trefě Chukwuezeho a ve druhém poločase mezi 50. a 62. minutou dokonali obrat, o který se postarali Ekambi a Iborra.

V 80. minutě přidal Bacca čtvrtý gól a zdálo se, že "Žlutá ponorka" překvapivě naplno zaboduje. Jenže v 86. minutě dostal González druhou žlutou kartu a hosté přesilovku rychle využili.

V 90. minutě vstřelil parádní kontaktní gól z přímého kopu Messi, který s 32. trefami dominuje tabulce střelců, a o tři minuty později zařídil hostům bod Suárez. Ten je s 19 góly v pořadí kanonýrů druhý.

Diváci na stadionu Wanda Metropolitano se dočkali gólu až v 76. minutě, kdy se trefil hlavou uruguayský obránce Diego Godín.

Pojistku na šestém vítězství svěřenců trenéra Diega Simeoneho z posledních sedmi ligových zápasů přidal v nastaveném čase útočník Antoine Griezmann. Girona venku prohrála po třech ligových vítězstvích.

Čtvrté Getafe remizovalo na hřišti Espaňolu Barcelona 1:1 a potřetí za sebou v La Lize nedokázalo naplno bodovat. Na pátý Alavés má náskok tří bodů, sehrálo ale o duel víc. Getafe od 56. minuty prohrávalo, bod zachránil v 72. minutě útočník Rodríguez.

Hlavní postavou Sevilly byl Sarabia, který dal po rychlém brejku druhý gól a před prvním přiťukl míč rozběhnutému Mesovi, jenž technickou střelou trefil horní roh branky. Alavés domácího gólmana Soriana překonat nedokázal a po druhé porážce za sebou klesl na sedmé místo. Na Sevillu ale ztrácí jen dva body.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Atlético Madrid - Girona 2:0 (76. Godín, 90.+4 Griezmann), Espaňol Barcelona - Getafe 1:1 (56. Iglesias - 72. Rodríguez), Villarrreal - Barcelona 4:4 (23. Chukwueze, 50. Ekambi, 62. Iborra, 80. Bacca - 12. Coutinho, 16. Malcom, 90. Messi, 93. Suárez), Bilbao - Levante 3:2 (5. Yuri, 27. vlastní Fernández, 90.+3 Muniaín z pen. - 51. Roger Martí z pen., 89. Cabaco), Eibar - Vallecano 2:1 (64. Charles, 74. León - 40. Pozo), Huesca - Vigo 3:3 (63. Enric Gallego, 71. Ávila, 73. Pulido - 14. Méndez, 57. Aspas, 81. Budibúz), Valencie - Real Madrid 2:1 (35. Guedes, 83. Garay - 90.+3 Benzema), FC Sevilla - Alavés 2:0 (41. Mesa, 80. Sarabia), Leganés - Valladolid 1:0 (90.+6 Carrillo), San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (17. Juanmi, 83. Oyarzabal - 56. Canales).