Golf Time

Real otočil zápas s Mallorkou a vede o osm bodů před Barcelonou

Mallorca - Fotbalisté Realu Madrid otočili v závěrečných osmnácti minutách utkání na Mallorce a po vítězství 2:1 vedou španělskou ligu o osm bodů před Barcelonou. Obhájce titulu může opět stáhnout náskok svého rivala, pokud v neděli uspěje s Betisem Sevilla.

Hráči Realu Madrid se radují z gólu
zdroj: AP

Domácím se povedlo na stadionu Iberostar vyhrát první poločas. Šest minut před pauzou se ze standardní situace prosadil izraelský útočník Tomer Hemed Jeho krajan v brance Mallorky Dudu Awat držel naděje svého mužstva až do 72. minuty, než ho po perfektní Özilově přihrávce prostřelil střídající útočník Gonzalo Higuaín.

Hráči Realu pokračovali v náporu, ale nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo napálil z dálky břevno a Ramosův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. Svěřenci trenéra Josého Mourinha se pět minut před koncem přece jen dočkali sedmé soutěžní výhry v řadě. Gólman Awat sice výborně vychytal Higuaínův i Benzemův pokus, ale proti tvrdé dorážce Josého Callejóna neměl šanci.