Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Ramos prý dvakrát porušil dopingová pravidla. Snaží se mě očernit, zuří obránce

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl podle německého deníku Der Spiegel porušit dvakrát antidopingová pravidla, za což nebyl potrestán. Španělský stoper to vehementně popřel a uvedl, že ve věci podnikne právní kroky. "Jsem v klidu, i když to bolí," přiznal.

Zklamaný Sergio Ramos z Realu Madrid
zdroj: REUTERS autor: Juan Medina

Spiegel s odkazem na platformu Football Leaks tvrdí, že po loňském finále Ligy mistrů proti Juventusu Turín (4:1) měl Ramos při kontrole v odevzdaném vzorku stopy kortizonového preparátu dexametazonu, jenž je při soutěži zakázaný. Nález nevedl k disciplinárnímu řízení, neboť vinu na sebe vzal lékař Realu.

K druhému Ramosovu porušení pravidel údajně došlo letos v dubnu po ligovém utkání v Málaze, kdy navzdory opakovanému upozornění komisaře šel zkušený dvaatřicetiletý obránce nejprve do sprchy a až poté se podrobil kontrole. Ramos tehdy údajně na dotaz španělské antidopingové agentury uvedl, že mu komisař sprchu povolil. I tento případ tak podle Spiegelu vyšuměl do ztracena.

Zkušený španělský obránce po ligové porážce 0:3 v Eibaru uvedl, že se deník snaží očernit jeho image a kariéru. "Byl jsem testován dvěstěpadesátkrát, třistakrát v kariéře a nikdy jsem se proti dopingovým pravidlům neprovinil. Podniknu právní kroky," řekl Ramos. Za svou oporu se postavil i klub a porušení pravidel popřela také evropská fotbalová unie UEFA.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Juventus Turín - Real Madrid
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy