Následuje
Branky, body, vteřiny

Raději Bosna než Ázerbajdžán. Boleslav přemítá o soupeři v předkole

Mladá Boleslav – Široki Brijeg se boleslavským fotbalistům zdá jako schůdnější soupeř v druhém předkole EL než ázerbajdžánská Gabala. Trenér Karel Jarolím si totiž stále dobře pamatuje, jak nepříjemné výjezdy do Ázerbájdžánu zažil jako trenér Slavie. Navíc připravit tým na souboj s Brijegem by mohly pomoci i informace od bosenských hráčů v týmu v čele s Jasminem Ščukem.

Slavící hráči Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Mašek Josef

"Také jsem hned po dnešním tréninku s Jasminem o bosenském soupeři mluvil. Říkal, že to není vůbec špatný tým, který má v kádru hodně Chorvatů," řekl Jarolím. I tak by ale raději bosenského soka než pohárového nováčka Gabalu. A to především kvůli příjemnější destinaci. "V Ázerbájdžánu jsem byl dvakrát se Slavií, takže vím, že hrát tam není kvůli počasí a cestování nic jednoduchého," připomněl Jarolím.

Také prezident klubu Josef Dufek by přivítal, kdyby soupeřem byl Široki Brijeg. "Z hlediska ekonomiky, času i klimatu by to asi byl přijatelnější soupeř. Navíc by to byla velká výzva pro naše bosenské hráče. Jasmin Ščuk údajně figuruje v širším kádru bosenské reprezentace, která se po vypadnutí na mistrovství světa asi bude nově tvořit, takže pro něj není lepší možnost se ukázat než právě na bosenské půdě," míní Dufek.

Sparta a Boleslav si na soupeře musí počkat, Liberec ho zná

Bosenský soupeř by byl přijatelnější i z hlediska toho, že o Gabale se budou informace shánět mnohem obtížněji, zvláště když ázerbájdžánský tým ještě nikdy v evropských pohárech nehrál. "Uděláme vše pro to, abychom těch informací měli co nejvíce. Nevylučuji ani, že oslovíme Iva Táborského, který na jaře v Ázerbájdžánu hrál," řekl Jarolím s odkazem na bývalého hráče Mladé Boleslavi a v současnosti Teplic.

Nejvíce informací by však mělo přinést pozorování vzájemného duelu Gabaly se Širokim Brijegem. "Jelikož se informace budou shánět těžko, o to důležitější bude vidět alespoň jeden ze zápasů. Ještě uvidím, jestli se tam vydám sám, nebo zda pojede můj asistent Boris Kočí," dodal Jarolím. Ačkoli je favoritem souboje v 1. předkole bosenský celek, Jarolím se hodlá připravit na oba protivníky stejně. "My neovlivníme, koho nakonec budeme mít, ale můžeme udělat to, že se na oba připravíme co nejlépe," dal si úkol Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy