Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malevil Cup by Author

Rada vypěnil na tiskovce. Nenarodil jsem se proto, abych tady mluvil do zdi, postěžoval si

Trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada po výhře 1:0 nad Baníkem Ostrava zase nechal naplno projevit svůj temperament. Ostře odsoudil nařízení Ligové fotbalové asociace (LFA) o tom, že na tiskové konference kvůli koronaviru nadále nemohou osobně dorazit novináři. Bývalého kouče české reprezentace uráží, že musí mluvit do zdi a do skříní a s žurnalisty je v kontaktu jen na dálku on-line formou. Nechápe, k čemu se potom testují a očkují.

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Tohle je možná jedna z mých posledních tiskovek. Nenechám se urážet, abych tady mluvil do zdi. To ať si na LFA sednou a trochu to promyslí. Nevidím důvod, proč by nemohli novináři přijít, jsou testovaní jako my. To je pod mou úroveň, abych tady mluvil do skříní. Bude mi 63 let a já tady nebudu mluvit do vzduchu. Nenarodil jsem se proto, abych tady mluvil do zdi," řekl Rada emotivně na on-line tiskové konferenci po utkání s Baníkem.

Od vypuknutí koronavirové pandemii probíhají v první lize podle manuálu LFA, která řídí v Česku profesionální soutěže, tiskové konference a rozhovory pro většinu novinářů on-line formou. Výjimkou je televize, která zápasy vysílá. Její reportéři mohou aktérům pokládat u hrací plochy otázky osobně, musejí ale dodržovat rozestupy a mít zakrytá ústa a nos.

Pro novináře platí stejná pravidla jako pro další návštěvníky stadionů. Musejí mít po celou dobu nasazený respirátor a stejně jako diváci předložit bezinfekčnost. Na stadiony se dostanou pouze s negativním testem na koronavirus, certifikátem o provedeném očkování nebo potvrzením o tom, že v posledních 180 dnech prodělali covid-19. Antigenní testy nesmějí být starší 72 hodin, PCR odběry pak sedm dní. Od dokončení očkování musí uběhnout nejméně 14 dní.

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Jsme jak cvičené opice, řekl Rada

"Tohle je diskriminace. Novináři tu (na stadionu) sedí a nemohou přijít. Vždyť my jsme jak cvičené opice v zoologické zahradě a i na ty opice se můžou jít lidé podívat. Novináři k fotbalu patří, a jestli jsou také testovaní, tak tady můžou být," poznamenal Rada.

"Jestli to někoho neuráží, tak mě jo. Může to být novinář z Baníku, z Mladé Boleslavi, je mi to jedno. Můžou do mě šít, ale ať tady jsou. Kruci. Už mě to štve. Sem jede novinář z Ostravy a bude sedět za zdí? Kde to jsme? Hlava mi to nebere," doplnil Rada.

Zatímco novináři osobně nemohou na tiskové konference, hlediště stadionů s kapacitou do pěti tisíc míst mohou být od nové sezony zaplněna stoprocentně. Na stadiony pro pět až deset tisíc lidí může pět tisícovek příznivců, v arénách nad deset tisíc pak může být obsazena polovina sedadel s dodržením rozestupů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy