Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Rada vypěnil na tiskovce. Nenarodil jsem se proto, abych tady mluvil do zdi, postěžoval si

Trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada po výhře 1:0 nad Baníkem Ostrava zase nechal naplno projevit svůj temperament. Ostře odsoudil nařízení Ligové fotbalové asociace (LFA) o tom, že na tiskové konference kvůli koronaviru nadále nemohou osobně dorazit novináři. Bývalého kouče české reprezentace uráží, že musí mluvit do zdi a do skříní a s žurnalisty je v kontaktu jen na dálku on-line formou. Nechápe, k čemu se potom testují a očkují.

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Tohle je možná jedna z mých posledních tiskovek. Nenechám se urážet, abych tady mluvil do zdi. To ať si na LFA sednou a trochu to promyslí. Nevidím důvod, proč by nemohli novináři přijít, jsou testovaní jako my. To je pod mou úroveň, abych tady mluvil do skříní. Bude mi 63 let a já tady nebudu mluvit do vzduchu. Nenarodil jsem se proto, abych tady mluvil do zdi," řekl Rada emotivně na on-line tiskové konferenci po utkání s Baníkem.

Od vypuknutí koronavirové pandemii probíhají v první lize podle manuálu LFA, která řídí v Česku profesionální soutěže, tiskové konference a rozhovory pro většinu novinářů on-line formou. Výjimkou je televize, která zápasy vysílá. Její reportéři mohou aktérům pokládat u hrací plochy otázky osobně, musejí ale dodržovat rozestupy a mít zakrytá ústa a nos.

Pro novináře platí stejná pravidla jako pro další návštěvníky stadionů. Musejí mít po celou dobu nasazený respirátor a stejně jako diváci předložit bezinfekčnost. Na stadiony se dostanou pouze s negativním testem na koronavirus, certifikátem o provedeném očkování nebo potvrzením o tom, že v posledních 180 dnech prodělali covid-19. Antigenní testy nesmějí být starší 72 hodin, PCR odběry pak sedm dní. Od dokončení očkování musí uběhnout nejméně 14 dní.

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Jsme jak cvičené opice, řekl Rada

"Tohle je diskriminace. Novináři tu (na stadionu) sedí a nemohou přijít. Vždyť my jsme jak cvičené opice v zoologické zahradě a i na ty opice se můžou jít lidé podívat. Novináři k fotbalu patří, a jestli jsou také testovaní, tak tady můžou být," poznamenal Rada.

"Jestli to někoho neuráží, tak mě jo. Může to být novinář z Baníku, z Mladé Boleslavi, je mi to jedno. Můžou do mě šít, ale ať tady jsou. Kruci. Už mě to štve. Sem jede novinář z Ostravy a bude sedět za zdí? Kde to jsme? Hlava mi to nebere," doplnil Rada.

Zatímco novináři osobně nemohou na tiskové konference, hlediště stadionů s kapacitou do pěti tisíc míst mohou být od nové sezony zaplněna stoprocentně. Na stadiony pro pět až deset tisíc lidí může pět tisícovek příznivců, v arénách nad deset tisíc pak může být obsazena polovina sedadel s dodržením rozestupů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy